Strona główna Sport Siatkówka Prowadziły 2:0, przegrały 2:3

Prowadziły 2:0, przegrały 2:3

0

Drugą porażkę z rzędu w rozgrywkach II ligi zapisują na swoim koncie siatkarki MKS-u Świdnica. Tym razem mimo prowadzenia 2:0 podopieczne trenera Leszczyńskiego przegrały 2:3 AZS-em Politechniką Śląską Gliwice.

Już na początku meczu nasze zawodniczki uzyskały prowadzenie 4:1. Rywalki szybko doprowadziły jednak do remisu 6:6. Chwilę później świdniczanki zanotowały efektowną serię. Zdobyły 10 punktów przy tylko jednym rywalek i mieliśmy wynik 16:7. Dzięki temu nasz zespół kontrolował przebieg seta i wygrał go bardzo pewnie 25:15. Druga partia była już bardziej wyrównana. Pierwsze większe niż jednopunktowe prowadzenie mieliśmy przy wyniku 15:13. W końcówce dzięki dobrej grze blokiem świdniczanki odskoczyły na 19:15. W kolejnych akcjach powiększyły prowadzenie i wygrały drugą partię 25:18. Po pierwszych akcjach w secie trzecim podopieczne Krzysztofa Leszczyńskiego prowadziły 4:0. W miarę upływu czasu zawodniczki z Gliwic odrabiały straty. Chwilę później było już tylko 9:8. W następnych akcjach cztery punkty z rzędu zdobyły świdniczanki. Naszych rywalek to jednak nie podłamało. Odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 16:14. Później gospodynie doprowadziły do remisu po 17. Dzięki temu mieliśmy emocjonującą końcówkę, w której lepsze okazały się zawodniczki Politechniki wygrywając 25:23. Przez większość czwartego seta oba zespoły naprzemiennie zdobywały punkty. W drugiej połowie partii na chwilę inicjatywę przejęły zawodniczki MKS-u. W efekcie prowadziły już 17:12, ale rywalki szybko wyrównały i o zwycięstwie znów miała zadecydować końcówka. W niej przyjezdne okazały się lepsze wygrywając 25:21. Decydująca partia zaczęła się od prowadzenia gliwiczanek 4:0. Później nasz zespół złapał kontakt doprowadzając do stanu 3:4. W kolejnych akcjach przeciwniczki powiększyły niestety swoje prowadzenie wygrywając w tie-breaku 15:8, a w całym meczu 3:2. Sprawdziła się siatkarska prawda, która mówi, że „kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3”.

MKS Świdnica – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2:3 (25:15, 25:18, 23:25, 21:25, 8:15)

MKS: Małodobra, Krusiewicz, Lizner, N. Gezella, Sobolewska, Gancarz, Szczurek, Bernaciak Wysocka, Woźniak