Strona główna Polityka Prezes PiS wycofuje się z opłaty paliwowej. Co na to świdnicki poseł?

Prezes PiS wycofuje się z opłaty paliwowej. Co na to świdnicki poseł?

10

Zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych- powiedział dzisiaj Polskiej Agencji Prasowej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Ustawę, która zakładała pozyskanie funduszy na remonty lokalnych dróg przez wprowadzenie dodatkowej opłaty do paliwa w wysokości 20 groszy od litra, popierał świdnicki poseł z klubu parlamentarnego PiS, Wojciech Murdzek.

Wojciech Murdzek

“Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli” – powiedział PAP prezes PiS po poniedziałkowym spotkaniu władz partii. Wcześniej o korzyściach wprowadzenia ustawy przekonywała w Sejmie premier Beata Szydło, a politycy PiS zapewniali, że opłata nie wpłynie na cenę benzyny. Innego zdania były koncerny paliwowe.

W ubiegłym tygodniu projekt ustawy w błyskawicznym tempie trafił do pierwszego czytania. Opozycyjne kluby próbowały doprowadzić do jego odrzucenia, bezskutecznie. Projekt rządząca większość z Klubu PiS zadecydowała o skierowaniu projektu do komisji, a nie przeszkodził w tym nawet zdecydowany opór we własnych szeregach. – Ta ustawa wprowadza wiele podwyżek cen, począwszy od paliwa skończywszy na żywności, usługach transportowych. My w kampanii mówiliśmy jasno, że nie podniesiemy podatków, dlatego apeluję do moich koleżanek i kolegów: nie głosujcie za tą ustawą – mówił poseł PiS Łukasz Rzepecki. Większością głosów z jego partii projekt został skierowany do dalszych prac w komisji.

13 lipca zapytaliśmy posła Wojciecha Murdzka, jak ocenia projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych.  – Fundusz Dróg Samorządowych oceniam jako dobry pomysł z punktu widzenia samorządów, czy w trakcie prac nad nim pojawią się inne rozwiązania co do jego finansowania tego jeszcze nie wiem. Szkoda, że jego start nie został dobrze przygotowany. Naturalnie potrzeby drogowe w gminach i powiatach są ogromne a dodatkowo takie inwestycje jak nasza obwodnica też nie mogą przy aktualnych zasadach się przebić – odpowiedział. Dzisiaj tak komentuje decyzję Jarosława Kaczyńskiego: Dalej uważam, że pomysł jest dobry, odbyłem kilka kolejnych rozmów z kolegami samorządowcami, które umacniają to przekonanie. Mam nadzieję, że temat wróci po przeanalizowaniu innych możliwości finansowania Funduszu Drogowego.

/asz/

 • Rafał

  A po co pytacie o zdanie p. Murdzka? Ma takie zdanie, jakie dostaje w przekazie dnia. Czyli zgodnie z instrukcją.

  • mieszkaniec

   dokładnie, z resztą to co powiedział naczelnik teraz wszyscy powtarzają, kropka w kropkę… a zobaczycie, że i tak ta opłata zostanie wprowadzona, nie dziś, to jutro, może kwota się nawet zwiększy, no bo przecież inflacja…

  • pisfan

   dokładnie, lepiej spytać kota prezesa – ten ma więcej samodzielności niż (p)osłowie pis

 • Młody

  Ten człowiek stracił już resztkę przyzwoitości i się zatracił na maxa. Przez ostatni tydzień połowa geniuszy z PISu tłumaczyła jaki to super plan, że kierowcy zaoszczędzą na oponach ( bo powstaną nowe drogi 🙂 ), że ceny nie wzrosną bo PKN to weźmie na siebie 🙂 ), że za PO tak taniego paliw nigdy nie było ( winien Tusk a nie ceny ropy na świecie 🙂 ) itd. . Teraz kiedy zrobiła się kumulacja złych nastrojów i szybkie badania potwierdziły, że to kolejny nieprzygotowany gniot i PIS się wycofał ( tylko z przyczyn polityczno-propagandowych ) ten brnie dalej i robi z siebie pośmiewisko . Pomijając fakt podpisania projektu o SN przez niego ciśnie się na usta kończ Murdzuś wstydu oszczędź !!! Dla Świdniczan zostaniesz totalnie skompromitowanym posłem vel ŁAPKA do głosowania !!!

  • Wiktor Lis

   Podzielam Twoje zdanie. Ww. osoba skompromitowała się po raz kolejny….

 • Obi von Kenobi ;-)

  Nie tak dawno miałem Pana za przyzwoitego człowieka, człowieka z zasadami, z ideałami – zawiodłem się.
  Nigdy więcej nie będę głosował na PiS !

 • Alojzy

  Bujaj kopyta ze Świdnicy!

 • Pająk

  Przykro patrzeć jak się stacza ten zagubiony człowieczek . Tak jak zaczął totalną klapą swoją karierę zawodową tak też kończy. Dla wielu Świdniczan pozostanie zwykłym aparatczykiem służącym swoją dłonią i twarzą posłowi Kaczyńskiemu.

 • antek

  Chichot historii. Rok 1989 – inż. W. Murdzek organizuje protesty w dawnym ZEM-ie przeciwko władzy PRL. Rok 2017 – poseł W. Murdzek na liście 49 posłów żądających przywrócenia zasad z PRL-u. Skąd ta zmiana – władza, pieniądze czy może jakiś inny czynnik??? ŻAŁOSNE

 • darek

  Panie pośle Murdzek – “Warto być przyzwoitym” …