Powstaje kolejny basen w powiecie świdnickim

Powstaje kolejny basen w powiecie świdnickim [FOTO]

4
PODZIEL SIĘ

Po Świebodzicach i Żarowie nową krytą pływalnię będzie miał Strzegom. 1 marca przekazano także plac budowy pod przyszkolny basen w Witoszowie Dolnym.

Budowana pływalnia zlokalizowana jest przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2. Będzie posiadać 4-torową nieckę basenową o wymiarach 8,5 x 16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m, a także brodzik do zabaw dla dzieci ze ślizgawką wewnętrzną oraz niewielki kompleks odnowy biologicznej, w skład którego wejdą: sauna sucha i mokra oraz sauna na podczerwień oraz jacuzzi.

– W chwili obecnej trwa kontynuacja prac związanych z fundamentowaniem, ma miejsce zbrojenie parteru, praktycznie cała niecka i fundament jest już wylany. Pogoda sprzyja i trzymamy kciuki, by wykonawca jak najszybciej wykonał te prace, które są zaplanowane w harmonogramie – informuje Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia.

Planowany koszt wykonania całej inwestycji wynosi ok. 8 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel dotację z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 1,25 mln zł w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. „Dolnośląski Delfinek” oraz dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,3 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM Sp. z o.o. z Wrocławia. Obiekt będzie gotowy do końca 2017 r. – informuje Tomasz Wanecki z UM w Strzegomiu.

Zdjęcia UM Strzegom

 • Krzysztof

  A Świdnica jak zwykle w D…e.

  • Swidniczanin

   U nas są 3 baseny i do żadnego z nich nikt nie dokłada. Jak wybudowali, tak jest a pewne rzeczy wołają o pomstę do nieba. Przykład? Na odkrytym nic nie było robione od 90 lat, ten na Równej szedł totalnie na psy (kiedyś był tam nawet bufet i automaty do gier) w SP4 jest podobnie.

   • Młody

    Za to będzie remont basenu odkrytego w Świdnicy za 30 milionów , czynny przy odrobinie szczęścia 2 miesiące w roku . Taka nasza dobra zmiana .

    • Swidniczanin

     Ja tam się cieszę – odkąd to wybudowali (jakoś 90 lat temu) to tak jest. A że nic się nie robiło przez ten czas to niestety teraz są koszta.