Strona główna Sport Inne Potoczniak z Pucharem Świdnicy

Potoczniak z Pucharem Świdnicy

0

W minioną sobotę w klubie 2 tygodnie na Osiedlu Młodych odbyła się pierwsza edycja Pucharu Świdnicy w darta. Zwycięzcą został aktualny mistrz Świdnicy Andrzej Potoczniak z Wałbrzycha.

Do zawodów przystąpiło 23 zawodników i zawodniczek z Dolnego Śląska i Wielkopolski, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. Faworyci łatwo wygrywali swoje pojedynki i bez większego trudu awansowali do najlepszej szesnastki. Po tej fazie turnieju w ćwierćfinale znalazło się dwóch świdniczan: Adrian Żyłka i Rafał Niedziela. Pierwszy pokonał 3:0 Patryka Lawińskiego z Wrocławia, drugi 3:1 Ilonę Mikę z Głuszycy i obaj znaleźli się w półfinale. O finał musieli walczyć w jednej parze. Lepszy okazał się Niedziela pewnie pokonując Żyłkę 4:0. W decydującym starciu świdniczanin zmierzył się z aktualnym mistrzem Andrzejem Potoczniakiem z Wałbrzycha. W początkowej fazie pojedynek był wyrównany, jednak od stanu 2:2 wygrywał już tylko wałbrzyszanin. Ostatecznie zwyciężył 5:2 i oprócz tytułu najlepszego w naszym mieście zgarnął również Puchar Świdnicy.