Poseł Murdzek o wydarzeniach w Sejmie

Poseł Murdzek o wydarzeniach w Sejmie

42
PODZIEL SIĘ

Głosowania były legalne, a opozycja prowokowała – uważa Wojciech Murdzek, były prezydent Świdnicy, dziś poseł z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

WOJCIECH MURDZEK - 02.08.2016 - (2)Swidnica24.pl zapytała posła  o nocne wydarzenia w Sejmie i ocenę planowanego ograniczenia dostępu mediów do parlamentu:

 Czy brał pan udział w głosowaniach przeprowadzonych w Sali Kolumnowej? Kiedy pan podpisał listę obecności?

Tak, rano.

 Czy uważa pan, że głosowania zostały przeprowadzone zgodnie z prawem? Czy podjęte ustawy pana zdaniem mają moc prawną?

Tak, tak.

Jak pan ocenia fakt, że na salę nie wpuszczono posłów opozycji, a marszałek nakazał Straży Sejmowej zablokowanie wejścia?

Nieprawda, natomiast nie było zgody na zablokowanie kolejnej mównicy (tej w sali kolumnowej). [Stacje telewizyjne zarejestrowały blokowanie wejścia do sali  przez Straż Sejmową oraz posłów PiS, materiały dostępne w większości polskich stacji telewizyjnych, przyp. red.]

Jak pan ocenia zachowania posłów z klubu parlamentarnego PiS, którzy do posłów opozycji zwracali się „wypad” oraz „Niech pani idzie do diabła” (poseł Kaczyński)?

Proszę najpierw zapytać prowokatorów z opozycji.

 Jak pan ocenia decyzję Marszałka Sejmu o drastycznym ograniczeniu wstępu dziennikarzy do sejmu? Czy zgadza się Pan z taką decyzją?

Temat panującego chaosu wymaga rozwiązania, mam nadzieję, że dziennikarze pomogą w znalezieniu najlepszej wersji.

 Czy pana zdaniem policja powinna była usuwać protestujących sprzed Sejmu?

Powinna dbać o bezpieczeństwo wszystkich i również o możliwość bezpiecznego powrotu posłów do domu. Czy chciałaby Pani kiedyś po kilkunastu godzinach pracy nie móc wrócić do domu i być swoistego rodzaju zakładnikiem?

Agnieszka Szymkiewicz

 

 • Obi von Kenobi ;-)

  Kiedyś przestaliśmy sie bać, ale teraz znów wraca zamordyzm, brak demokracji, obłuda w stanowieniu prawa. Staje się Pan lokalną twarzą dojnej zmiany! Naprawdę warto dla żłoba porzucać Chrystusa i to przed świetami ?

  • Irena J.

   to skandal, że rok temu w barwach PO startowałeś panie na prezydenta z poparcie pani Ani Zalewskiej, a dziś jako poseł PiS stoisz już po drugiej stronie barykady……. szok, żałość, niedowierzanie……. przykre i smutne, ale pokazał pan może prawdziwą twarz? koniunkturalizm ma jednak swoje granice śmieszności, które pan przekracza codziennie uczestnicząc w tym cyrku w sejmie i naginając wszelkie zasady i przepisy ….. wstydzę się

   • BA

    Jak łatwo kogoś zabić słowem, nie zadając sobie żadnego trudu, aby sprawdzić jak jest naprawdę. Nie startował na prezydenta w barwach PO, bo nigdy do PO nie należał-nie rozróżnia pani koalicji od przynależności partyjnej , a jest to ogromna różnica. To, że poparło go PO świadczy tylko albo o szacunku, albo o docenieniu wartości, albo o jednym i drugim (woleli go niż Synowską). Nie należy też do PIS, startował z tego ugrupowania, bo zaproponował mu to Gowin z Polski Razem (Gowin był w Świdnicy dla poparcia Murdzka, o czym pisano też tu). Zanim więc wyda się na kogoś wyrok, trzeba mieć wiedzę na jego temat.

    • Obi von Kenobi ;-)

     Jak łatwo oszukiwać słowem… skoro poprosił o poparcie, coś w zamian obiecał, programowo było mu po drodze, to jakoś się dogadał i poparcie z PO dostał.
     A to, że go poparła PO może też świadczyć o tym, że na kolanach żebrząc przyszedł do nich po prośbie ;-))
     I gdzie tu szacunek i docenienie ;-))

 • Joanna

  Murdzek, kończ waść, wstydu oszczędź!!! Ale mamy p osłów ze Świdnicy.

 • Cenzor

  Panie pośle Wojciechu Murdzek, otrzymał pan mandat posła VIII kadencji, otrzymując 5758 głosów czyli 2,46%. Czyli nie otrzymał pan 97,54% głosów. Kogo pan reprezentuje w Sejmie? Prezesa PiS, czy wszystkich wyborców z okręgu nr 2? Może warto zapytać tych wyborców, co oni myślą o tym, co od roku dzieje się w polskim parlamencie? Może warto reprezentować ich zdanie, a nie wykonywać ślepo rozkazy prezesa?

  • Franek

   ” Czyli nie otrzymał pan 97,54% głosów. ”
   Nie jestem zwolennikiem Murdzka, ale o co masz pretensje? O ordynację wyborczą?

   • Cenzor

    Zapytałem kogo reprezentuje, a nie o arytmetykę wyborczą. Czy moje pytania są niewidoczne, czy może niezrozumiałe?

  • xart

   wywołany do tablicy, ja- osoba która głosowała. Uważa że dzieje się to co powinno się dziać. PO oderwane od władzy (tylko że przegranej, PO nie może zapomnieć) i za wszelką cenę stara się różnymi sposobami zakłócić ten stan rzeczy. Jak mówią tonący łapie się nawet brzytwy.

 • Rafał

  Nowoczesna z PO próbują terroryzować rząd bo swoimi lewymi poglądami bo nie dali rady wygrać wyborów. Próbowali uniemożliwić głosowanie bo nie potrafią przegrywać. Sztuczny twór w postaci naiwnych KODziarzy jest tym bardziej szkodliwy bo jest daleki od używania rozumu. Co sprytniejsi politycy jak Ci z SLD, Kukiza czy Wolności odcinają się tylko od oszołomów i nie dziwię się Panu Murdzkowi.

  • Michał

   Rafał to chyba ty jesteś daleki od używania rozumu jeżeli nie dostrzegasz tego co dzieje się w naszym kraju. Tutaj nie chodzi o przegrane wybory, ludzie którzy wychodzą na ulice nie wspominają o wyborach, posłuchaj o co im chodzi, czego się domagają i w jakich sprawach protestują. Użyj rozumu, czasami warto.

   • Rafał

    Dostrzegam bandę oszustów/agentów zachodnich państw którzy nie mogą się pogodzić że Polska przestaje być podporządkowaną kolonią z tanią siłą roboczą.
    Te sprawy w których protestują są przeważnie nieistotne z punktu widzenia obywatela. Próbują zrobić wielką rzecz z niczego. To czego my potrzebujemy dobrych zarobków i dobrego standardu życia. Uniezależnienie się od niemiec to krok we właściwą stronę.

    • Michał

     Rafał tobie chyba mózg wyprali w moskiewskich szkołach – jaka banda agentów zachodnich, człowieku to nie lata 70. A jeżeli nie jesteś w stanie zadbać o swój standard życia i dobre zarobki to albo do szkoły po lepsze wykształcenie albo porządny fach i będziesz miał co chcesz. Świdnickie firmy min na strefie płacą od 2500 do 3500 miesięcznie na rękę za pracę wykwalifikowanego pracownika. Dla mnie to ok wynagrodzenie. A może ty z naszych podatków zasiłki pobierasz i dlatego ci tak źle?

     • Rafał

      Uczyłem się w polskiej szkole. I nauczyli mnie, że po to się pracuje, żeby mieć z czego żyć. W niemieckiej uczą widocznie jak być niewolnikiem Niemców. Stąd Twój komentarz.

    • antek

     Tia. Styl życia polskiego pracownika – będzie wódka, będą śledzie i zar…ć też co będzie. I co jest więcej potrzebne do życia?

  • Wynalazca Diodak

   SLD i Czarzasty byli na Krakowskim Przedmieściu pod Pałacem Prezydenckim, walczą o przetrwanie bo ich już nie ma.

 • Obserwator

  Znowu ta przebrzydła ,wyszczerzona w sztucznym,wymuszonym uśmiechu gęba.

 • antek

  Poseł Murdzek już zapomniał jak to w latach 80-tych ganiał po ZEM-ie odstawiając modlitwy, wraz ze siostrą i grupą nawiedzonych. Jaki to wtedy pobożny był. A teraz? Zimna kalkulacja. Guru każe, sługa musi

 • K.Karol

  Poseł Murdzek nauczył się nowego słowa, od swoich nowych PiSich kolegów – prowokacja….teraz wszystko co Mu się nie po drodze będzie układało, będzie ową prowokacją. I pomyśleć, że był to szanowany obywatel tego miasta. Tak się sprzedać!!

  • Wynalazca Diodak

   To może być stare zdjęcie.

   • K.Karol

    Nie rozumiem jaki związek ma Pana komentarz z moim…

 • TakaPrawda

  Pamiętam, jak dwa lata temu z ówczesną premier Kopacz szedł pod rękę w naszym mieście. Czy wtedy to też była prowokacja? Co za obłudnik!

 • Michał

  Ta radość i uśmiech na zdjęciu pana posła to chyba nie na miejscu, patrząc na to co narobiła jego formacja PISowska. Chyba że ma wyborców w głębokim poważaniu.

 • Waldi

  Co to za poseł? Taki przefarbowany jakiś. Ciekawe, czy teraz też Panu posłowi, w określonych sytuacjach, robi się czerwony kark?

  • Madzia

   Kiedyś był człowiekiem teraz tylko łapką . Tfuj .

 • rentier

  Panie pośle to będzie pana najfajniejsza wigilia . Suweren przyjdzie z pierwsza gwiazdka 😉

 • łoś_superktoś

  Debil

 • tak jest

  Farbowany ślizgacz z brązowym noskiem! Wyuoczona wypowiedź z maila od najwyższego. Każdy z nich mówi to samo. Brak własnego zdania. Wszystko sprowadzają do jednego: My jesteśmy wlasciwi a tamci nie… brzmi znajomo?

 • Ken Adams

  Ooooo Jaruś się pozwolił Panu Murdzkowi odezwać? Może go wyznaczył do siania fermentu w regionie przed wyborami samorządowymi? Ciekawe czy przyjdzie pan poseł na zakończenie roku do synka do tego paskudnego gimnazjum, które kończy? Odważy się Pan przyjść?

 • Krzysztof Czarnecki

  Sami odważni. Ciekawe, który z was odważyłby się powiedzieć to osobiście, w twarz. Wypadnie upublicznić wasze dane, najwyraźniej sami nie macie odwagi się przedstawić.

  • Tgc

   Myślę, że raczej chętnych by mu powiedzieć w cztery oczy co się o nim myśli nie brakuje…

  • Obi von Kenobi ;-)

   A ja proponuje od razu stos postawić i profilaktycznie spalić. Jak mogą mieć inne zdanie niż partia rządząca czy kościół ! Przecież nikt nam nie udowodni, że czarne jest czarne, a białe jest białe, a Ziemia kręci się wokół słońca 😉

   Odezwał się, jak widać odważny wizerunkowo, z obrazka z trójrogiem

   • Krzysztof Czarnecki

    Ciebie na stos? Szkoda drewna na takich „bohaterów”.

    • Obi von Kenobi ;-)

     hm… a coś proponujesz ?
     😉

 • JAcenty

  Panie pośle, proszę pamiętać że władza nie jest Panu dana raz na zawsze. W kolejnych, a może w następnych wyborach karta się odwróci a wtedy przyjdzie Panu odpowiedzieć na kilka niewygodnych pytań na temat Pana roli w tym całym bałaganie. Proszę uwierzyć, że przed Trybunałem Stanu stanie prezydent Duda, pani pożal się Boże prawnik Kempa, pani premier Szydło i wszyscy ich pomagierzy. Zmieni Pan wtedy wyraz twarzy i nie będzie się Pan tak już uśmiechał. Proszę zapamiętać powiedzenie: jak nie wiesz jak się zachować, zachowuj się przyzwoicie.

 • Pająk

  No to się porobiło Gowin mówi ze trzeba zrobić krok w tył i że został popełniony błąd a nasz Murdzuś ,że to prowokacja . Brawo Wojtuś tak trzymaj a wstyd będzie na ulice wyjść .

  • K.Karol

   informacje od Jarosława trafiają do polityków dla PiSu ważnych….taki Poseł Murdzek to raczej w ogonku tej kolejki, więc nadaje zgodnie ze starym przekazem. Ale spokojnie i tak mało kto interesuje się tym co On mówi…

 • Cenzor

  Chyba faktycznie przekaz dnia nie dotarł do pana posła. Albo się z nim rozminął.
  – Ja uważam, że na pewno propozycje ograniczenia swobody
  działalności dziennikarzy w Sejmie były źle przemyślane. Można takie zmiany wprowadzać, ale tylko w dialogu z środowiskiem dziennikarskim – powiedział Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.

 • Bolesław Marciniszyn

  Moim zdaniem Wojciech Murdzek hańbi nasze miasto i takich ludzi powinien spotykać ostracyzm i eliminacja z życia publicznego .

  • Sam Lowry

   Oczywiście, a niepełna prezydentura w latach 1994-1995 była zbawiennym, złotym okresem dla miasta i jego mieszkańców. Z całym szacunkiem, ale proszę zejść na ziemię, za wysoko Pan lata.

   • Bolesław Marciniszyn

    Nie dyskutuję z anonimowymi tchórzami!!!!

    • Sam Lowry

     Chociaż z czerwonymi koleżkami z Rady Nadzorczej ŚPWiK jest Pan w stanie dyskutować. Chwała za to.