Strona główna Sport Piłka ręczna Porażka Szarych Wilków na początek półfinału MP

Porażka Szarych Wilków na początek półfinału MP

0

Niestety, pierwszy mecz turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski juniorów młodszych zdecydowanie nie wyszedł piłkarzom ręcznym ŚKPR-u. Świdniczanie ulegli MTS-owi Kwidzyn 22:31 (13:16).

Przewaga rywali zaczęła zaznaczać się po pierwszym kwadransie. Do przerwy MTS prowadził trzema trafieniami, ale wydawało się, że kwestia wygranej wciąż była sprawą otwartą. Po zmianie stron przez moment ŚKPR wskoczył na właściwe tory, bo zbliżył się na 15:16 i 16:17. Niestety, wkrótce dystans między zespołami ponownie zaczął się powiększać. Koszmarny był okres między 40 i 45 minutą, gdy ze stanu 17:20 błyskawicznie zrobiło się 18:27! Dążące do odrobienia strat Szare Wilki grały nerwowo i popełniały błędy, które skrupulatnie wykorzystywali oponenci.

Na wynik złożyło się kilka czynników. Przede wszystkim świdniczanie zagrali bardzo nieskutecznie i nerwowo, dodatkowo zaporą nie do przejścia okazał się golkiper rywali. Wspomnieć też należy o kilku kontrowersyjnych decyzjach arbitrów. W sobotę nasz zespół zagra z CKS SMS Szczecin. Tylko zwycięstwo pozostawi świdniczan w grze o awans do Final Four.

ŚKPR Świdnica – MMTS Kwidzyn 22:31 (13:16)

ŚKPR: Matlęga, Jabłoński – Kulon 5, Paleń 5, Kozak 4, Chmiel 3, Starosta 3, Kopyciak 1, Etel 1, Ingram, Lepka, Zaremba, Borowski, Wieczorek, Pierzak, Schwartz