Strona główna Sport Piłka ręczna Pomezania odjechała w ostatnim kwadransie

Pomezania odjechała w ostatnim kwadransie [FOTO]

0

Sporo serca zostawili na parkiecie szczypiorniści Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej w meczu 14. kolejki I ligi przeciwko Pomezanii Malbork. Niestety walka i determinacja nie wystarczyły. Szare Wilki uległy na inaugurację rundy rewanżowej wyżej notowanym rywalom 27:32. To trzynasta porażka świdniczan w czternastym rozegranym spotkaniu.

09

Na swoim koncie wciąż posiadamy zaledwie 2 punkty i do 11. lokaty (MKS Poznań), która obecnie oznacza grę w barażach o utrzymanie tracimy 8 „oczek”. Czasu na odrabianie strat jest coraz mniej, a chcąc zagwarantować sobie utrzymanie w I lidze, to spotkania u siebie z zespołami z dołu i ze środka tabeli musimy po prostu wygrywać. W meczu z Pomezanią powalczyliśmy, szczególnie w pierwszej połowie, lecz w ostatecznym rozrachunku punkty pojechały do Malborka…

Pojedynek rozpoczął się po myśli podopiecznych Konrada Schneidera. Prawdziwy koncert w bramce dał Tomasz Wasilewicz, a po skutecznych akcjach Kamila Rogaczewskiego, Dmytro Bruy’a i Artioma Yefimenko prowadziliśmy 7:3. Rywale rzucili się do odrabiania start, ale mieli duże problemy ze sforsowaniem dobrze dysponowanej w tym fragmencie meczu świdnickiej defensywy. Z czasem przewaga ŚKPR-u topniała, a po raz pierwszy na prowadzeniu Pomezania znalazła się w 21. minucie (10:9). 5 minut później przyjezdni wygrywali już 14:11, ale do przerwy gospodarzom udało się zmniejszyć dystans do rywali (14:15). Po zmianie stron ekipa z Malborka niemalże przez cały czas była na prowadzeniu, ale Szare Wilki trzymały dystans. W 43. minucie udało nam się nawet wyrównać (21:21), a po raz ostatni trzymaliśmy kontakt w 47. minucie, kiedy to na tablicy wyników było 24:23 dla gości. W końcówce przeciwnicy odskoczyli na dystans kilku trafień i bezpieczną przewagę dowieźli do końcowej syreny wygrywając 32:27.

ŚKPR Świdnica – Pomezania Malbork 27:32 (14:15)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz, Bruy (5), Jarząbek (5), K. Rogaczewski (4), Kijek (4), Piędziak (3), Grochowski (3), P. Rogaczewski (2), Yefimenko (1), Bieżyński, Chaber, Dziwiński