Policyjny pies pomógł złapać przestępcę

Policyjny pies pomógł złapać przestępcę

4
PODZIEL SIĘ

Ma 3 lata i wabi się Krzem. To pies pełniący służbę w świdnickiej komendzie policji. W niedzielę, 19 marca podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy pod drzwi mieszkania, w którym zatrzymano  mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży. Sprawca chwilę wcześniej wyrwał torebkę kobiecie spacerującej ulicami Świdnicy.


Około południa do idącej chodnikiem w centrum Świdnicy 46-letniej kobiety podbiegł ubrany w bluzę z kapturem młody mężczyzna. Wyrwał jej torebkę i zaczął uciekać. Głośne krzyki kobiety usłyszeli pobliscy przechodnie, którzy próbując powstrzymać złodzieja, zaczęli go gonić. Ten podczas ucieczki przewrócił się, wypuszczając z rąk skradzioną torebkę, przy okazji gubiąc jeszcze swój telefon komórkowy. Następnie wstał i uciekł, wbiegając pomiędzy budynki.

O całej sytuacji powiadomiony został oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Natychmiast skierował na miejsce policjantów, w tym przewodnika z psem służbowym.

Czworonożny „funkcjonariusz”  podjął trop dzięki telefonowi zgubionemu przez sprawcę i bez wahania doprowadził policjantów pod drzwi mieszkania jednej z kamienic w centrum miasta. Wewnątrz funkcjonariusze zastali 21-latka, odpowiadającego rysopisem podejrzewanemu o dokonanie  kradzieży. Mężczyznę rozpoznała pokrzywdzona oraz świadkowie, a on sam przyznał się do dokonania tego czynu.

Po przedstawieniu zarzutów 21-latek trafi przed sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy, opr. red./

 • mulele1

  Mądra psina … I ma wykształcenie 🙂

 • Walduś

  Pewnie po danych rejestracyjnych karty sim doszedł.Bardzo mądry psiak 😛

  • Swidniczanin

   Po zapachu. Pies ma 25x silniejszy węch, niż człowiek i może rozpoznać 500.000 zapachów, a owa komórka miała zapach właściciela. Ot i cała tajemnica 😉

   • Walduś

    Spoko!To tylko taki mały żarcik był 😉 A dla pieska należy się smaczna kość i order od MSWiA 😀