Strona główna Sport Piłka nożna Pogrom w meczu Pucharu Polski z udziałem piłkarzy Polonii-Stali

Pogrom w meczu Pucharu Polski z udziałem piłkarzy Polonii-Stali [FOTO]

0

Niespotykanie wysokim wynikiem zakończył się mecz Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu pomiędzy Czarnymi Wałbrzych (klasa A) a Polonią-Stal Świdnica (IV liga). Goście ze Świdnicy wygrali na boisku przy ulicy Dąbrowskiego w Wałbrzychu aż 9:0.

Spotkanie nie miało większej historii, na boisku dzielili i rządzili podopieczni trenera Tomasza Oleksego, a większe emocje skończyły się praktycznie po pierwszym straconym przez wałbrzyszan golu. Świdniczan na prowadzenie wyprowadził w 18. minucie Wojciech Sowa, strzelając bezpośrednio z rzutu wolnego. Mimo sporej przewagi, w pierwszej odsłonie dołożyliśmy tylko jedne trafienie autorstwa Kamila Szczygła, który popisał się solową akcją. Po zmianie stron odbyła się już prawdziwa egzekucja. W pierwszym kwadransie drugiej połowy z dwóch goli cieszył się Robert Myrta, a następnie cztery trafienia zanotował Szymon Tragarz i zrobiło się 8:0. Wynik meczu ustalił niezawodny w ostatnim czasie Wojciech Szuba. W drugiej rundzie Pucharu Polski OZPN Wałbrzych zagramy z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych (klasa A), który ograł po rzutach karnych Victorię Świebodzice (klasa okręgowa). Spotkania kolejnej rundy zaplanowano na 20 lub 27 września. W seniorskich barwach zadebiutowali dziś boczny pomocnik Damian Roman (rocznik 1999) i młody, niespełna 16-letni napastnik Jakub Filipczak.

Czarni Wałbrzych – Polonia-Stal Świdnica 0:9 (0:2)

Polonia-Stal: B. Kot, Skowroński (46′ Ł. Kot), Klemiński, Białas (53′ Filipczak), Mazanka, Sowa (46′ Salamon), Somala, Łuszkiewicz (46′ Szuba), Roman (46′ Jagieła), Tragarz, Szczygieł (46′ Myrta)