Strona główna Sport Siatkówka Plan zrealizowany

Plan zrealizowany

0

Siatkarki MKS-u Świdnica po wygranej na wyjeździe 3:1 z Impel Gwardią Wrocław zwyciężyły po raz drugi z rzędu pokonując tym razem UKS Ares Nowa Sól 3:1.

IMG_2509

Choć faworytkami meczu były świdniczanki pierwszy set do samego końca był o dziwo niesłychanie wyrównany. Co więcej, rywalki w kluczowym momencie zdobyły kilka punktów z rzędu i dzięki temu triumfowały w pierwszej partii wygrywając 25:21. W drugim secie świdniczankom wychodziło już praktycznie wszystko. Przed czasem wziętym przez trenera przyjezdnych nasze zawodniczki prowadziły 9:2. Po przerwie gospodynie nie odpuszczały, były lepsze w każdym elemencie gry i pewnie wygrały drugiego seta aż 25:11. Na początku trzeciej rozgrywki obie drużyny zdobywały punkty tylko po błędach przeciwniczek. Dobry rytm gry szybciej uzyskały zawodniczki MKS-u i dzięki temu po pierwszych dziesięciu wymianach prowadziły 7:3. Zawodniczki z lubuskiego próbowały nawiązać walkę, ale miejscowe kontrolowały przebieg seta, którego wygrały 25:17. Emocję w czwartej partii były tylko do połowy seta. Rywalki wykorzystując nasze błędy w obronie prowadziły nawet trzema punktami, jednak podopieczne Marka Olczyka szybko opanowały sytuację doprowadzając do remisu, a w drugiej połowie seta „odjechały” Aresowi i pewnie wygrały czwartą partię 25:17, a cały mecz 3:1.

MKS Świdnica – UKS Ares Nowa Sól 3:1 (21:25, 25:11, 25:17, 25:17)

MKS: Gancarz, Bernaciak, Małodobra, Skalska, Sadowska, Olczyk, Szczurek, Krusiewicz, N. Gezella, Druciak, Bartłomiejczyk