„Pieszy kontra pojazd”

„Pieszy kontra pojazd”

3
PODZIEL SIĘ

Dążąc do podniesienia poziomu bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przyłącza się do wojewódzkiej akcji pod hasłem „Pieszy kontra pojazd”.

pieszy (3)Zdjęcie archiwalne

Działania będą prowadzone 12 stycznia w godz.6:00-22:00. Podczas akcji policjanci będą reagować na wszystkie niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych, a także kierujących pojazdami w stosunku do tej właśnie grupy osób.

Funkcjonariusze będą w szczególności zwracać uwagę na zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych, a także na poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, używanie przez nich elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz stosowanie się do sygnalizacji świetlnej – zapowiada Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

 • Zażenowany ludzką głupotą

  12 grudnia?

 • Konrad

  Mogliby sprawdzić, jak ludzie z nifco rano z autobusu o 5:40 wysiadają, wyłażą na jezdnie jak bydło zza autobusu, nie zwracając większej uwagi na jadące drogą auta, mimo, że przejście jest kawałek dalej. Masakra

  • mulele1

   Jakbym pracował w Nifco , to też byłoby mi wszystko jedno … Czy będę pracował czy zabiorą mnie na Latawiec 🙂