Strona główna Sport Piłka nożna Pierwszy sparing na piątkę!

Pierwszy sparing na piątkę! [FOTO]

0

Seniorska ekipa Polonii-Stali Świdnica przechodząca w letnim okresie przygotowawczym spore odmłodzenie ma za sobą pierwszą grę kontrolną przed rozpoczynającym się 13 sierpnia sezonem 2016/2017. Podopieczni Tomasza Oleksego i Mariusza Miętkiewicza pokonali na własnym terenie ligowego rywala GKS Kobierzyce aż 5:0!

MECZ POLONIA - KOBIERZYCE - 16.07.2015 -  (3)

Świdnicki zespół, w którym zadebiutowało na tym szczeblu rozgrywkowym i w tej kategorii wiekowej wielu młodych, utalentowanych graczy nie miał większego trudu z pokonaniem piątej drużyny IV ligi sezonu 2015/2016. Warto odnotować fakt, iż na boisku w biało-zielonych barwach zobaczyliśmy dziś dwóch 16-latków Jakuba Białasa i Dawida Romaniuka, dwóch 17-latków: bramkarza – Bartłomieja Kurzeję oraz powracającego z Miedzi Legnica Macieja Mazankę, czy też 18-latków: Oskara Łuszkiewicza Krystiana Jagiełę, Damiana Lechniuka i Eryka Klemińskiego. Zlepek młodości z bardziej doświadczonymi zawodnikami pokazał dobrą piłkę, ale przed nami jeszcze sporo pracy przed rozpoczynającymi się za niespełna miesiąc rozgrywkami grupy wałbrzysko-wrocławskiej IV ligi.

CSC_0531

W pierwszych minutach meczu więcej piłką grali kobierzyczanie, ale nie mieli pomysłu na sforsowanie świdnickiej defensywy. Biało-zieloni w 18. minucie wyszli z kontrą, Krystian Jagieła dośrodkował w pole karne, a tam skutecznie piłkę w bramce umieścił Patryk Salamon. Kilka minut później z prawej strony zacentrował Łukasz Kot, a formalności tym razem dopełnił Damian Lechniuk wyprowadzając nas na dwubramkowe prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Wojciech Szuba trafiając na 3:0. Po zmianie stron nie rezygnowaliśmy z walki o kolejne trafienia. Rezultat na 4:0 podwyższył z rzutu wolnego powracający z wypożyczenia z Bielawianki Bielawa Andrii Kozachenko, a dzieła zniszczenia dokonał Krystian Jagieła pokonując golkipera rywali w sytuacji jeden na jednego. W środę, 20 lipca kolejnym przeciwnikiem świdniczan będzie trzecioligowa Lechia Dzierżoniów. Godzina i miejsce rozegrania spotkania do ustalenia.

Polonia-Stal Świdnica – GKS Kobierzyce 5:0 (3:0)

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, Salamon, Klemiński, Ł. Kot, Filipczak, Szuba, P. Mazanka, Łuszkiewicz, Jagieła, Lechniuk oraz Kurzeja, M. Mazanka, Gładysz, Romaniuk, Białas

/FOTO: Anna Pawłowska, MDvR/