Strona główna Sport Piłka nożna Pierwszy kwadrans ustawił mecz w Legnicy

Pierwszy kwadrans ustawił mecz w Legnicy [FOTO]

0

Pomimo ambitnej postawy nie udało się piłkarzom Polonii-Stali Świdnica wywieźć punktów z gorącego terenu w Legnicy. Trzecia w tabeli III ligi dolnośląsko lubskiej Miedź II Legnica pokonała biało-zielonych 2:1. Latem na stadionie świdnickiego OSiR-u rywale zdołali wygrać w takim samym dorobku.

21

O naszej porażce zadecydował słaby pierwszy kwadrans spotkania. Mecz ułożył się idealnie dla rywali, którzy prowadzenie objęli już w 6. minucie. Grzegorz Borowy zagrał ręką w polu karnym, a sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Adam Wasilewski wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Świdniczanie ruszyli do odrabiania start, ale w 13. minucie nadziali się na zabójczą kontrę miejscowych. Piłka trafiła do Wasilewskiego, który popisał się precyzyjnym strzałem z lewego narożnika pola karnego. Piłka obiła jeszcze dalszy słupek bramki Amina Stitou i zatrzepotała w sieci. Utrata drugiego gola nie podłamała podopiecznych Piotra Bolkowskiego, którzy ambitnie walczyli o swoje pierwsze trafienie. Dwukrotnie uderzeń z dystansu próbował Iegor Tarnov, lecz w obu przypadkach lepszy był bramkarz Miedzi. W 26. minucie został już jednak zmuszony do kapitulacji. Tarnov popisał się fantastycznym uderzeniem z 30 metrów, a futbolówka „wpadła za kołnierz” bezradnego golkipera legniczan.  W końcówce pierwszej połowy nieco obudzili się się rywale, ale wynik nie uległ zmianie.

28

Od początku drugiej odsłony do ataku przystąpili goście, a rezerwy pierwszoligowca skupiła się na wyprowadzaniu niezwykle kąśliwych kontrataków. Przez pierwszych 20 minut brakowało jednak bardziej klarownych sytuacji na zmianę rezultatu spotkania. W 72. minucie arbiter główny mógł odgwizdać rzut karny dla Polonii-Stali. Wybiegający z bramki golkiper Miedzi staranował Kamila Szczygła uniemożliwiając ma szansę na oddanie strzału. W końcowych minutach na boisku zrobiło się sporo miejsca, biało-zieloni odkryli się szukając drugiego gola. W dobrej okazji znalazł się Dariusz Filipczak trafiając niestety tylko w boczną siatkę. Swoje okazje mieli też przeciwnicy, ale bardzo dobrze między słupkami interweniował Amin Stitou.

W niedzielę materiał VIDEO z dzisiejszego spotkania.

Miedź II Legnica – Polonia-Stal Świdnica 2:1 (2:1)

Polonia-Stal: Stitou, Truszczyński, Sudoł, Pawlak, Jaros, Borowy, Sowa, Tobiasz (63′ Ciuba), Szczygieł (82′ Filipczak), Wargin, Tarnov

/MDvR, FOTO: Łukasz Kufner/