Strona główna 0_Slider Pierwsze puchary rozdane

Pierwsze puchary rozdane [FOTO]

0

Znamy pierwszych zwycięzców trzynastej edycji turnieju piłkarskiego Silesian Winter Cup. W pierwszym dniu w hali na osiedlu Zawiszów kibicom zaprezentowało się dwanaście zespołów złożonych z zawodników z rocznika 2008 i młodszych.

silesian-cup-2016-32

Na najwyższym stopniu podium stanęli piłkarze Gryfa Świdnica, którzy w wielkim finale pokonali 1:0 Akademię Bolko Bolków. W meczu o brąz do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Ostatecznie Łużyce Lubań zachowały więcej zimnej krwi i pokonały Polonię-Stal Świdnica. Akademia Piłkarska 13 Świdnica była dziewiąta, a druga drużyna Gryfa jedenasta.

Wyłoniono też najlepszych zawodników pierwszego dnia zmagań. Najlepszym strzelcem został Krystian Pilarczyk (MZKS Łużyce Lubań), najlepszym bramkarzem Dawid Morawski (AP Football Wrocław), a MVP turnieju wybrano Patryka Podleśnego (Gryf I Świdnica).

silesian-cup-2016-8

W środę, 28 grudnia rywalizacja w kategorii wiekowej U-9. Początek walki w hali na osiedlu Zawiszów o 9.00. W grupie A zagrają: Gryf Świdnica, Polonia Wrocław, FA Wałbrzych, Rodło Opole, AP 13 Świdnica i Olimpia Żerniki Wrocławskie. W grupie B zobaczymy: Śląsk Wrocław, Start Namysłów, SP 11 Jelenia Góra, Polonię-Stal Świdnica, Pogoń Pieszyce i Łużyce Lubań. Organizatorem turnieju Silesian Winter Cup jest UKS Gryf Świdnica.

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, FOTO: Artur Ciachowski/