Strona główna Sport Inne Pechowa trzynastka…

Pechowa trzynastka…

2

Trzecioligowym koszykarzom Franc Gardiner Polonii Świdnica nie wyszedł zaległy mecz 13. kolejki. Podopieczni Mieczysława Młynarskiego ulegli na wyjeździe ekipie KK Oleśnica. Rywale byli górą, wygrywając różnicą trzynastu punktów (84:71).

Końcowy wynik nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku. Rywale prowadzili do przerwy już 52:22 i praktycznie mogli już myśleć o kolejnym spotkaniu. Świdniczanie w drugiej kwarcie zapisali na swoim koncie wstydliwy wynik – zaledwie 4 rzucone „oczka” w przeciągu 10 minut. Po zmianie stron pewni zwycięstwa gospodarze nieco spuścili z tonu, a biało-zieloni częściowo zredukowali straty. Po 40 minutach na tablicy wyników było 84:71. Oleśniczanie wzięli z nawiązką rewanż za jesienną porażkę w Świdnicy, kiedy to ulegli nam 66:72. W tabeli III ligi świdniczanie z pięcioma zwycięstwami i dziewięcioma porażkami plasują się na piątej pozycji w stawce dziewięciu zespołów.

KK Oleśnica – Franc Gardiner Polonia Świdnica 84:71 (26:18, 26:4, 16:25, 16:24)

Polonia: Słobodzian (15), Soboń (15), Okraszewski (11), Poradzisz (11), Kaczmarczyk (10), Pełka (3), Biernat (2), Hałdaś (2), Sieńko (2)