Strona główna Sport Piłka nożna Olimpijska nadal niezdobyta

Olimpijska nadal niezdobyta

0

O ile piłkarze Polonii-Stali Świdnica dobrze radzą sobie ze Stilonem Gorzów Wielkopolski na własnym terenie (3:0, 0:0), o tyle wciąż nie mogą znaleźć recepty na rywali w meczach wyjazdowych rozgrywanych na obiekcie przy ulicy Olimpijskiej. Biało-zieloni ulegli w niedzielnym spotkaniu 0:3. Był to ostatni akcent sezonu 2015/2016 na boiskach III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Świdniczanie zajęli 13. lokatę w stawce 18 zespołów i ze względu na reorganizację rozgrywek, zagrają w przyszłym sezonie w IV lidze.

DSC_9082

Początek meczu należał do miejscowych, ale pierwsza groźną okazję stworzyła sobie Polonia-Stal. W 15. minucie Paweł Tobiasz złożył się do strzału głową z kilku metrów, ale piłka po jego uderzeniu wylądowała w dłoniach golkipera Stilonu. Co nie udało się świdniczanom, wyszło przeciwnikom. Identyczna akcja po drugiej stronie boiska. Wrzutka z lewego skrzydła i główką na 1:0 strzela Patryk Jakubowski. Rywale postanowili pójść za ciosem i kolejny wyprowadzili w 26. minucie. Po stracie w środkowej części boiska, gorzowianie wyprowadzili szybką kontrę wykończoną przez Kordiana Ziajkę. Po zmianie stron inicjatywę przejęli biało-zieloni szukając swoich szans i pragnąc „złapać kontakt” do Stilonu. „Gospodarze” (formalnie była nim Polonia-Stal, ale ze względu na Dni Świdnicy, mecz rozegrano w Gorzowie Wlkp.) nastawili się na kontry i po jednym z takich ataków postawili kropkę nad „i”. W 73. minucie rezultat starcia ustalił Michał Chyrek. Świdnicka drużyna zakończyła sezon na 13. lokacie zdobywając 42 punkty w 34 meczach, na które złożyło się 12 zwycięstw, 6 remisów i 16 porażek.

Stilon Gorzów Wielkopolski – Polonia-Stal Świdnica 3:0 (2:0)

Polonia-Stal: Stitou, Marszałek, Salamon, Ciuba (46′ Kukla), Jaros, Pawlak, Szczygieł, Morawski, Wargin, Tobiasz, Borowy