Strona główna Wydarzenia Świdnica Ogród Różany z tytułem „Modernizacji Roku”

Ogród Różany z tytułem „Modernizacji Roku”

8

W ubiegłym tygodniu na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku”. Świdnicka inwestycja, czyli „Zagospodarowanie skweru na pl. 1000-lecia Państwa Polskiego” zdobyła I miejsce w ogólnopolskim głosowaniu internetowym na najpopularniejsze modernizacje w Polsce w kategorii „Tereny zieleni”.

Wszystko dzięki mieszkańcom i przyjaciołom Świdnicy, którzy przez kilka tygodni systematycznie oddawali głosy. Miasto uhonorowane zostało również nagrodą specjalną dla inwestora, którą przyznał ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita”.

Nie mogło być inaczej – Ogród Różany to przestrzeń pięknie zagospodarowana, którą odtworzyliśmy wzorując się na wizerunku z lat 30-tych ubiegłego wieku. Przeobraziliśmy zaniedbany, zniszczony skwer w miejsce odpoczynku i rekreacji, z niezwykłą dbałością podchodząc do estetyki i zieleni –mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Konkurs „Modernizacja Roku” to okazja do promocji najciekawszych dokonań polskich inwestorów, projektantów i wykonawców w zakresie modernizacji, rewitalizacji, remontów czy renowacji i przeobrażania obiektów i przestrzeni. Liczba nadsyłanych zgłoszeń z całego kraju świadczy o randze konkursu. W tym roku spośród 400 zgłoszeń, jedynie tylko około 80 zostało zakwalifikowanych do finału.

Nagrody w konkursie zostały przyznane w 13 kategoriach. Jury nagrodziło najlepszą modernizację w każdej z nich, a internauci, poprzez głosowanie, wybrali nagrodę publiczności. Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na świdnicką modernizację –„Zagospodarowanie skweru na pl. 1000-lecia Państwa Polskiego”.

/Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy UM w Świdnicy/

 • Domino

  Na stronie konkursu podano,że skwer zajął 3 miejsce.

  • Janusz B.

   trzecie czy pierwsze w sumie nieważne bo wysoko! Kocham to miejsce i chodzę tam z rodzina co kilka dni. Duma i szacun!

   • Siostra Bernadetka

    A ja byłam raz i nie spodobało mi się. Blisko uczęszczanej i głośnej drogi i róż co na lekarstwo.
    W dodatku miejsce raczej nie leży na szlaku do nikąd więc radość jedynie dla mieszkańców okolicznych domów którzy w zasadzie mają park pod nosem.

    • Bozena

     Marudzisz siostra.

    • Domino

     Trochę głośno od ulicy. Mogliby wysokim i gęstym żywopłotem wygłuszyć.

    • Swidniczanin

     Cóż… od czasów, kiedy założono ten ogród (mam na myśli czasy za Niemca) trochę się pozmieniało w miastach. Nie ma już kilku dorożek na krzyż, są samochody – niegdyś luksus, na który nie każdy mógł sobie pozwolić, dziś standard. Dobrze, że zrobili bo był tam obraz nędzy i rozpaczy. A roślinki muszą się trochę rozrosnąć.

 • Wiktor Lis

  i bardzo się cieszę- to był naprawdę dobry pomysł i nienaganne wykonanie projektu. Zastanawiam się jedynie co z przebudową byłego placu zabaw u zbiegu ulic Komunardów, Wałowej i Sikorskiego. Kilka miesięcy temu rozgrzebano ten plac koparkami, poszerzono jedynie parking przy ul. Wałowej, zdemontowano pozostałości fontanny i zdaje się wyprowadzono jakąś instalację spod ziemi. Obecnie nie ma na tym placu żadnych robót a szkoda. Zbliża się zima więc albo jak to w Polsce- zacznie się budować późną jesienią aby na wiosnę z powrotem rozgrzebywać plac w celu naprawienia niedoróbek albo w ogóle nie wiadomo kiedy coś tam powstanie.

  • Młody

   Pan był kiedyś poza swidnica?