.Nowoczesna posadziła magnolię na pl. św. Małgorzaty

.Nowoczesna posadziła magnolię na pl. św. Małgorzaty [FOTO]

19
PODZIEL SIĘ

Obficie obsypaną pąkami magnolię posadzili dziś na pl. św. Małgorzaty w Świdnicy działacze .Nowoczesnej. Drzewku nadano imię „Jadwiga”, by upamiętnić 90-letnią zasłużoną świdniczankę i kombatantkę wojenną. Akcja, jak wyjaśnia Wojciech Rut szef świdnickich struktur partii .Nowoczesna, jest odpowiedzią na zmiany w ustawę o ochronie przyrody i na spowodowaną nią milionową wycinkę drzew w Polsce.
Członkowie świdnickiego koła .Nowoczesnej włączają się w ogólnopolską akcję .Nowoczesnej – „Posadź Szyszkę, zasadź drzewo”. – Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody została przegłosowana pamiętnego dnia 16 grudnia w sali kolumnowej jako jedna z wielu ustaw. W głosowaniu nie mogli brać udział posłowie opozycji i nie mieli szans się do niej odnieść. Ustawa, określana mianem #lexSzyszko była totalnym bublem legislacyjnym, przygotowanym na kolanie. Mamy sytuację, że od początku roku miliony drzew w Polsce zostało wyciętych – wyjaśnia ideę ogólnopolskiej akcji .Nowoczesnej Wojciech Rut. – Nasadzenia drzew w Polsce są odpowiedzią Nowoczesnej na buble legislacyjne PiSu. Chce przypomnieć, że tego samego dnia została uchwalona ustawa budżetowa i miejmy nadzieję, że nie okaże się takim samym błędem – stwierdza Wojciech Rut.

Same przygotowania na akcję nasadzenia magnolii w Świdnicy trwały około miesiąca. – Naszym pomysłem było posadzenie, zamiast wielu drzew na peryferiach miasta, jednego reprezentatywnego w centrum – stwierdza Wojciech Rut. Wybór miejsca nasadzenia i rodzaju drzewka narzuciły władze miasta. – Mieliśmy do wyboru trzy lokalizacje i wybraliśmy magnolię na pl. św. Małgorzaty. Następnie padła propozycja, by je nazywać – mówi Wojciech Rut. Magnolia otrzymała imię Jadwiga, by upamiętnić 90-letnią zasłużoną mieszkankę Świdnicy i kombatantkę wojenną.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

 • Pepe Reina

  Spokojnie, już się zwolennicy Partii dobiorą do drzewka, bo opozycyjne. Tak samo jak pozaklejali miasto plakatami z taśmą do kartonu, wszędzie gdzie się dało. „Patrioci” ukochani moi…

  • Kowalczykowski

   Hmmm trochę mnie martwi obecność w tej partii osób związanych z poprzednią władzą która dziś współdziała z PIS tzn pan Murdzek, poseł PiS.

   • Franek

    Murdzek nie jest posłem PIS-u, tylko Solidarnej Polski.

 • michbaner

  A ja myślałem , ze to drzewko będzie się nazywać nowoczesna kropka.

  • Lech Bokszczanin

   Dla ścisłości – kropka nowoczesna.

 • michbaner

  Fajny dowcip słyszałem. Ilu ludzi z nowoczesnej potrzeba aby posadzić jedno drzewko ?
  15 -tu. Dwóch kopie a jeden robi fotki. Wydarzenie na skale światową. Wszystkie media zagraniczne mówią o tym wiekopomnym wydarzeniu. Teraz wiem dla czego tak jakoś lżej mi się oddychało stojąc na światłach na dawnym pl lenina. Nowoczesna posadziła jedno drzewko.

  • K.Karol

   A ja taki znam: Ilu hejterków trzeba, żeby zrobić cokolwiek. Nie ważne, pitoleniem w internetach nic się nie osiągnie.
   Trzym się Panie michbaner.

   • michbaner

    kropkę nowoczesna to tylko na takie osiągnięcia stać, na nic więcej.

    • K.Karol

     To i tak sporo więcej, niż internetowe pitolenie 😉
     Wesołych PiSanko

    • Pepe Reina

     PiSy nie zasadziły żadnego, patrząc okiem matematycznym, jedno drzewko to nieskończenie więcej zasadzonych drzewek niż zero. Aj, przepraszam! Miałeś na myśli ścięte szyszkodrzewa? 😀

 • Natalia

  Na drzewko to nas nie nabierzecie……. zrozumiano.

  • K.Karol

   Ale na pincet to Was nabrali…….z(a)rozumiano.

   • Natalia

    No widzisz te 500 zl to realna pomoc dla rodzin a drzewko coz kwiatkami na wiosne sie nie najedza i taka to roznica.

    • K.Karol

     Realne to jest zagrożenie, co jeszcze PiSi wymyślą, żeby z nas środki na pincet wycisnąć…łatwo jest kupować sobie poparcie za cudze pieniądze. A magnolia jest nie z naszych, sami ją kupili. Nie to co akcja władz miasta, które wycięły drzewa w parku (my płacimy za wycinkę) a potem posadziły kilka drzewek (też za nasze).

    • Pepe Reina

     Ale się uśmiałem 😀 Realna pomoc rodzinom? A skąd się bierze te 500zł? W mennicy dodrukowują? 😀

 • Siostra Bernadetka

  Hm, a może tak nasza władza i inne partie zasięgną języka gdzie w mieście są skwery miejskie totalnie zaniedbane i zakasały rękawy robiąc coś dobrego a nie nasadzały tam gdzie już wszystko na gotowo?

 • Młody

  Zaś te same zakompleksione zrzędy

 • Nie usuwajcie konta!

  Jak już zamkną biuro w Pierogarni, to pod tym drzewkiem będą się partyjne nasiadówki odbywały.

 • Franek

  Jakby każdy z obecnych posadził przynajmniej jedno drzewo, to ewentualnie miałoby to jakieś znaczenia, ale lansowanie się tych osób z okazji posadzenia jednego drzewka to ŻENADA…
  P.S. Nowocześni – czekam na więcej.