Strona główna Sport Piłka nożna Nieznaczne zwycięstwo Polonii ze Zjednoczonymi

Nieznaczne zwycięstwo Polonii ze Zjednoczonymi

0

Piłkarze Polonii Świdnica pokonali w meczu sparingowym Zjednoczonych Żarów 3:2. Wszystkie bramki padły w drugich 45 minutach. Był tu zupełnie inny pojedynek, niż ten rozegrany 13 lutego kiedy to żarowianie przegrali bez walki 0:10.

Od początku starcia inicjatywę przejęli gospodarze, jednak Zjednoczeni nie zamierzali łatwo oddawać pola wyprowadzając bardzo groźne akcje. Niebezpiecznie pod bramką Polonistów było po akcjach Jernutowskiego, Korbeckiego i Felicha, ale dzięki bardzo dobrej dyspozycji Wierzbickiego stojącego w świdnickiej bramce, wciąż był bezbramkowy rezultat. Po drugiej stronie boiska równie czujny między słupkami był Hruszowiec zażegnując wszelkie niebezpieczeństwo. Po pierwszych 45 minutach było zatem 0:0.

Po zmianie stron dwukrotnie na prowadzenie zdołali wyjść podopieczni Artura Sara, po trafieniach Jernutowskiego i Felicha, ale biało-zieloni szybko zdołali doprowadzić do wyrównania – Miętkiewicz i Salamon. Im bliżej końca spotkania, tym przewaga faworyta robiła się coraz bardziej wyraźna. Drużyna Przemysława Malczyka wykorzystała jedną okazję i po bramce Klimczaka zwyciężyła z bardzo ambitnie grającymi Zjednoczonymi 3:2.

Polonia Świdnica – Zjednoczeni Żarów 3:2 (0:0)

Polonia: Wierzbicki, Luber, Lato, Salamon, Chrapek, G. Borowy, Fojna, Szuba, Sz. Borowy, Miętkiewicz, Jaros oraz Bęc, Skrypak, Kukla, Madziała, Kopernicki, Klimczak

Zjednoczeni: Hruszowiec, Drąg, Chłopek, Okarma, Rudnik, Darowski, Ciupiński, Wojnowski, Jernutowski, Felich, Korbecki oraz Wawrzyniak, Kaśkow, Durma, Kołodziej, Baziak, Suski