Strona główna Sport Inne Niespodziewana klęska z outsiderem tabeli

Niespodziewana klęska z outsiderem tabeli

0

Po wyjazdowej wygranej z Chrobrym XXI Kłodzko, apetyt na zwycięstwo w kolejnym meczu był bardzo duży. Koszykarze Franc Gardiner Polonii Świdnica sprawili swoim kibicom spory zawód, ulegając na własnym parkiecie ostatniemu w tabeli KKS-owi Kobierzyce 69:89!

Początek spotkania układał się po myśli świdniczan. Skuteczna obrona i dwie, szybkie akcje w ataku otworzyły spotkanie na 5:0 dla Polonii. Kolejne minuty pokazywały jednak coraz większą nerwowość i nieporozumienia w grze świdnickich koszykarzy. Poskutkowało to szybką zmianą wyniku na 5:15 i ustalenie lidera już do końca spotkania. Lepsza gra momentami pozwoliła na zmniejszenie dystansu (w drugiej kwarcie momentami prowadzenie było niewielkie 32:35), lecz dzięki trafnym interwencjom trenera gości, świdniczanie nie byli w stanie objąć prowadzenia. Cały mecz zakończył się rezultatem 89:69 dla przyjezdnych. Mimo wygranej KKS Kobierzyce wciąż zamyka stawkę dziewięciu drużyn w tabeli III ligi. Świdniczanie, którzy w nawiązaniu do przedsezonowych zapowiedzi mieli włączyć się do walki o podium, znajdują się niestety dopiero na ósmej pozycji w tabeli (4 wygrane i 8 porażek).

Już w najbliższy weekend (18 lutego) nasi koszykarze będą mieli okazję do poprawy gry. W kolejnym meczu przed własną publicznością podejmą drużynę UKS Rio Team Złotoryja (7. pozycja). Start spotkania w hali na Zawiszowie o godz. 18:00.