Strona główna Sport Piłka ręczna Niedzielne porażki szczypiornistów ŚKPR-u

Niedzielne porażki szczypiornistów ŚKPR-u

0

Przegranym meczem, ale po bardzo dobrej grze zakończyli 2017 rok młodzicy z drużyny ŚKPR-u II trenera Wiesława Iwanio. Szare Wilczki po walce uległy w Legnicy starszej i wyżej notowanej Siódemce Miedzi Legnica. Swoje spotkanie przegrały też występujące w III lidze młodzieżowe rezerwy ŚKPR-u.

Cenną lekcję odebrała od spadkowicza z II ligi – rezerw lubińskiego Zagłębia, nasza trzecioligowa młodzież. Świdniczanie wyraźnie ulegli rywalom 25:39. Dla gości było to siódme zwycięstwo w siódmym meczu. Lider szybko ustawił sobie zawody i po kwadransie prowadził 10:2. Do przerwy ŚKPR przegrywał różnicą dziesięciu goli (9:19). W drugiej części walka była już bardziej wyrównana. W pewnym momencie przewaga lubinian stopniała nawet do siedmiu trafień. Warto odnotować aż dziewięć goli juniora młodszego Wiktora Hliwy oraz powrót po kontuzji rozgrywającego Karola Kozaka. Na boisku zabrakło za to Sebastiana Borowskiego, który dostał wolne na regenerację sił przed meczem w lidze juniorów.

ŚKPR II Świdnica – Zagłębie II Lubin 25:39 (9:19)

ŚKPR II: Wiszniowski, Jabłoński, Fluder – Hliwa 9, Ingram 3, Chmiel 3, Starosta 3, Zaremba 2, Kopyciak 2, Kulon 1, Starowicz 1, Etel 1, Kozak, Lepka, Pierzak

Młodzicy ŚKPR-u przegrali 31:40 (15:18), ale trener był zadowolony z gry zespołu. – Pochwaliłem chłopaków w szatni, bo graliśmy jak równy z równym z bardzo mocnym zespołem. Rywale mieli w tym dniu dwie wielkie postacie: kolejnego z klanu Będzikowskich – Jakuba (rzucił aż siedemnaście goli!) i świetnie dysponowanego w bramce Wiktora Sochę. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Jeszcze w 20. minucie było 13:12 dla ŚKPR-u. W końcówce tej części gospodarze zagrali jednak lepiej i odskoczyli na 18:15. W drugiej odsłonie świdniczanie doskoczyli do stanu 18:19 i próbowali wyłączać z gry Będzikowskiego. Ta taktyka nie przyniosła jednak powodzenia, bo to Miedź znów zaczęła odzyskiwać przewagę. Ostatecznie ŚKPR stracił do przeciwnika dziewięć trafień.

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR II Świdnica 40:31 (18:15)

ŚKPR II: Rejman, Klimczak – Barcik 7, Miśkiewicz 6, Ł. Szporko 6, Kuprin 6, Majczak 3, Szymanowski 2, Gielgier 1, Przedpełski, Supran