Strona główna Sport Siatkówka Nie udało się awansować do półfinału

Nie udało się awansować do półfinału

2

Młodziczki MKS Świdnica kończą swój udział w Mistrzostwach Polski na turnieju ćwierćfinałowym. O awansie do kolejnej rundy miał zadecydować dzisiejszy mecz  z Dąbrową Górniczą. Niestety podopieczne Wojciecha Ząbka przegrały to spotkanie 0:2.

W pierwszym secie rywalki szybko narzuciły mocne tempo i wypracowały dużą przewagę. Tego seta przegraliśmy wysoko. Druga partia wyglądała całkiem inaczej. To mój zespół prowadził wysoko, jednak nie potrafiliśmy tej przewagi utrzymać. W końcówce seta wkradła się nerwowość, popełnialiśmy dużo błędów. W efekcie przegraliśmy 24:26. To doświadczenie, które zebraliśmy teraz na pewno zaprocentuje za rok. Chciałem wszystkim podziękować za całkiem udamy sezon. Zarówno zawodniczkom jak i ich rodzicom, bo oni też byli w to wszystko bardzo zaangażowani. Jak na tak niedoświadczony zespół ćwierćfinał Mistrzostw Polski i tak jest sporym sukcesem – powiedział trener Wojciech Ząbek.

MKS Świdnica- MKS Dąbrowa Górnicza 0:2 (13:25, 24:26)

MKS: Wysocka, Kukla, Szarawarska, Rafałko, Iwan, Miśkiewicz, Jewiarz, Dynowska, Bardowska, Nowak