Strona główna Sport Piłka ręczna Nie sprostali liderowi

Nie sprostali liderowi

0

Porażką ŚKPR-u II Świdnica zakończył się mecz 8. kolejki III ligi piłkarzy ręcznych, w którym zagraliśmy z Politechniką Wrocławską. Lider rozgrywek wygrał na naszym terenie 39:28.

Świdniczanie potrafili dotrzymać kroku rywalom jedynie do 10. minuty, kiedy to było 6:6. Później zaczęła się już „rysować” coraz większa przewaga przyjezdnych, którzy do przerwy prowadzili 22:17. W drugiej połowie przeciwny nie pozwolili naszym zawodnikom na zniwelowanie strat wygrywając pewnie 39:28.

Warto wspomnieć, że w barwach Politechniki zagrało trzech graczy związanych w poprzednich latach z ŚKPR-em; bramkarz Michał Gątko, a także Dawid Chodyra (8 goli) i Jakub Bąk (1).

ŚKPR II Świdnica – Politechnika Wrocław 28:39 (17:22)

ŚKPR II: Kuchciński – Niżyński (9), Berezak (6), Brygadzin (5), Chaber, (3), Brańka (3), Koroblowski (1), Sochacki (1), Zawojak, Turczak

8. kolejka: ŚKPR II Świdnica – Politechnika Wrocław 29:39, Korona Trzebnica – SPR Oleśnica 25:25, Dziewiątka Legnica – Żagiew II Dzierżoniów 34:14, AZS PWSZ Nysa – Chrobry Głogów 25:44, Chrobry II Głogów – Trójka Lubań 31:27