Strona główna Sport Siatkówka Nerwówka w Mysłowicach zakończona triumfem przyjezdnych

Nerwówka w Mysłowicach zakończona triumfem przyjezdnych

0

Czternaste w tym sezonie zwycięstwo (ósme z rzędu) na parkietach grupy trzeciej II ligi odniosły dziś siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Nasze zawodniczki nie bez trudu uporały się na wyjeździe z Silesią Volley Mysłowice. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było aż pięć setów.

Biało-zielone dość pewnie wygrały otwierającą partię. Przy stanie 11:11 dwoma asami popisała się Natalia Gezella i podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej objęły prowadzenie 13:11. Od tego momentu utrzymywała się przewaga 2-3 „oczek”, a set zakończył się ostatecznie wynikiem 25:21. Druga odsłona to prawdziwa deklasacja. Rywalki niezwykle mocno podkręciły tempo, błyskawicznie odskakując na dystans kilku punktów. Po kilku minutach było już 10:4 dla Silesii, następnie 17:9, a na finiszu 25:15. Trzecia partia należała do świdniczanek choć wygrana przyszła niezwykle trudno. Pod koniec seta miejscowe wygrywały 21:18, 22:20 i 23:22. Nie po raz pierwszy w tym sezonie próbę nerwów lepiej wytrzymały nasze dziewczyny, które zdobyły trzy kolejne punkty, zwyciężając 25:23. Brakowało zatem postawienia kropki nad „i”, ale czwarta część gry padła jednak łupem przeciwniczek (25:23). O wygranej zadecydował tie-break. W końcówce bliżej sukcesu były miejscowe, prowadząc 12:10. Polonistki nie dały jednak za wygraną wygrywając pięć z sześciu ostatnich punktów. Końcowy wynik na tablicy świetlnej to 15:13, a w całym boju 3:2! W tabeli II ligi nic się nie zmienia – wciąż pewnie stawce przewodzą siatkarki MKS-u Polonia Świdnica.

Silesia Volley Mysłowice – MKS Polonia Świdnica 2:3 (21:25, 25:15, 23:25, 25:23, 13:15)