Strona główna 0_Slider Najlepszy wśród policjantów w „Setce komandosa”

Najlepszy wśród policjantów w „Setce komandosa”

6

Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu zorganizowała ogólnopolski bieg na dystansie 100 kilometrów, przeznaczony głównie dla służb mundurowych. Trasa „Setki komandosa” wiodła przez las, a rywalizacja odbywała się w nocy, przez znaczną część dystansu w pełnym umundurowaniu z obciążeniem. Pierwsze miejsce w kategorii policjantów zajął sierż.sztab.Aleksander Sobieraj z Wydziału Prewencji KPP Świdnica.

Ideą imprezy jest rywalizacja w trudnych warunkach reprezentantów różnych służb mundurowych. W zawodach biorą udział m.in. policjanci, żołnierze, strażacy, funkcjonariusze Służby Więziennej czy Straży Granicznej.

W tegorocznym biegu zorganizowanym 17 marca przez Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu trasa prowadziła przez las, a zawodnicy startowali w nocy –  punktualnie o godzinie 22:00. Pierwsze 10 kilometrów należało pokonać w pełnym umundurowaniu ćwiczebnym, z plecakiem o wadze 10 kilogramów, natomiast kolejne 30 kilometrów w umundurowaniu bez plecaka. Na pozostały dystans 60 kilometrów obowiązywał strój dowolny. Na starcie pojawiło się 120 zawodników, na metę kolejnego dnia dotarło 99.

Pierwsze miejsce w kategorii policjantów i 15 w klasyfikacji generalnej zajął sierż.sztab.Aleksander Sobieraj z Wydziału Prewencji KPP Świdnica.

Świdnicki funkcjonariusz biega od 8 lat. W tym czasie pokonał kilkanaście maratonów i ultramaratonów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przebiegł m.in. dystans 168 kilometrów w jednym z najtrudniejszych ultramaratonów w Europie – „UTMB”, gdzie trasa  o przewyższeniu 10 tys. metrów prowadzi wokół masywu Mont Blanc. Zajął także drugie miejsce wśród ponad 1000 reprezentantów różnych służb mundurowych z całego świata w biegu po górach z obciążeniem podczas misji w Kosowie.