Strona główna Sport Piłka nożna Młodzicy Polonii-Stali lepsi od Polkowic i Dzierżoniowa

Młodzicy Polonii-Stali lepsi od Polkowic i Dzierżoniowa

0

Po dwie wygrane sięgnęli w weekend młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica, występujący w Lidze Dolnośląskiej Młodzików. Polonia-Stal I Świdnica ograła u siebie w derbach UKS Lechię Dzierżoniów, natomiast nasza „dwójka” pokonała na wyjeździe Klub Sportowy Polkowice.

Biało-zieloni (trener Sebastian Błaszczyk) prowadzili grę i powinni wygrać wyżej, ale nie po raz pierwszy na przeszkodzie stanęły kiepsko nastawione celowniki. Ostatecznie udało się jednak raz trafić do sieci. W drugiej połowie bramkarza gości pokonał Mateusz Solarz, a trzy punkty zostały w Świdnicy. Już w środę, 25 kwietnia kolejny mecz o punkty. O godz. 16.00 podejmiemy na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ekipę Polonii Trzebnica. Świdniczanie plasują się obecnie na szóstej pozycji w tabeli, trzebniczanie znajdują się na ósmej lokacie.

Polonia-Stal Świdnica – UKS Lechia Dzierżoniów 1:0 (0:0)

Polonia-Stal: Browarski, Biernacki, Gliwa, Jasiński, Migas, Pawłowski, Rajca, Ratajczak, Salski, M. Solarz, J. Solarz, Szeremeta, Trybuszewski, Woźniak, Szpak.

Czwarte zwycięstwo w piątym rozegranym pojedynku powędrowało na konto piłkarzy Polonii-Stali II Świdnica z Ligi Dolnośląskiej Młodzików. Podopieczni trenera Mariusza Krupczaka ograli na wyjeździe Klub Sportowy I Polkowice 1:0. Decydująca akcja meczu nadeszła w 40. minucie, kiedy to drogę do miejscowej bramki znalazł Jakub Sośnicki. Poloniści z 12 punktami znajdują się na drugiej lokacie w tabeli, ulegając tylko ekipie FC Academy Wrocław gorszym bilansem goli. Teraz obie najlepsze ekipy „skrzyżują ze sobą rękawice”. Środowa potyczka w Bolesławicach rozpocznie się o godz. 17.00.

KS I Polkowice – Polonia-Stal II Świdnica 0:1 (0:0)

Polonia-Stal: Widła, Cybruch, Dadas, Duda, Homa, Lipiński, Safian, Sauter, Taratuta, Choromański, Holband, Kostek, Malinowski, Sośnicki.

Poprzedni artykułRezerwy kończą w środku stawki, chłopcy blisko mistrzowskiej korony…