Strona główna Sport Siatkówka MKS Świdnica najlepszy na Dolnym Śląsku

MKS Świdnica najlepszy na Dolnym Śląsku [FOTO]

0

W pierwszym meczu o mistrzostwo Dolnego Śląska juniorki MKS-u Świdnica pewnie pokonały Gwardię Wrocław 3:0. Ta zaliczka wystarczyła do wywalczenia tytułu mimo przegranej w rewanżu 2:3. Wszystko dzięki lepszemu stosunkowi setów.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. W miarę upływu czasu MKS wypracował sobie trzypunktową przewagę, którą systematycznie powiększał wygrywając ostatecznie 25:19. Na początku drugiej partii wrocławianki osiągnęły prowadzenie 4:1. Świdniczanki błyskawicznie zbliżyły się na 4:5, w kolejnych akcjach kilka punktów z rzędu zdobyły jednak znów gwardzistki. Wypracowanej przewagi przeciwniczki nie oddały do końca seta wygrywając go 25:20. Trzecia partia zaczęła się od prowadzenia przyjezdnych 7:3. Od tego momentu przez większość seta obie drużyny grały punkt za punkt. Właśnie dlatego po raz kolejny zawodniczki z Wrocławia utrzymały przewagę i wygrały trzecią partię 25:21. Czwartą odsłonę meczu świdniczanki zaczęły od prowadzenia 5:1. W miarę trwania seta nieznacznie powiększyły przewagę. Rywalki nie były w stanie przeciwstawić się dobrze grającej świdnickiej drużynie. Czwarty set padł łupem naszego zespołu 25:20. Tie-breaka świdniczanki zaczęły od prowadzenia 6:3. Rywalki dzięki dobremu serwisowi i skutecznej grze blokiem wyszły na prowadzenie 10:9. W decydujących fragmentach w naszych szeregach szwankowała skuteczność a ataku, rywalki wygrały decydującą partię 15:11. Jednak w myśl przepisów po wygranej 3:0 do zwycięstwa w całym dwumeczu wystarczył nam jeden set. Dzięki wygranym dwóm partiom juniorki MKS-u Świdnica zostały mistrzyniami Dolnego Śląska.

MKS Świdnica- Gwardia Wrocław 2:3 (25:19, 20:25, 21:25, 25:20, 11:15)

MKS: Woźniak, Gabryańczyk, Bernaciak, Szczurek, N. Gezella, Gancarz, Słowikowska, Wójcik, Olczyk