Mistrzowie parkowania. Lepszemu wolno więcej?

Mistrzowie parkowania. Lepszemu wolno więcej? [FOTO]

20
PODZIEL SIĘ

Czytelnicy Swidnica24.pl nadesłali kolejną porcję zdjęć „mistrzów parkowania”. Świdnica jak większość polskich miast ma za mało miejsc postojowych, ale o braku wolnej przestrzeni na parkingu na przykład na dachu Galerii Świdnickiej trudno mówić.

– Mam wrażenie, że czasem kierowcy myślą, że wolno im wszystko, bo mają wysokiej klasy auta. Wychodzą na zwykłych „buraków” – pisze jedna z czytelniczek i załącza zdjęcie wykonane na ulicy Franciszkańskiej:

Na parkingu zabrakło miejsca? Zdjęcie wykonane na dachu Galerii Świdnickiej:

Kolejna fotografia została zrobiona przed TESCO. Czytelnik, który jest autorem fotografii, pisze: Dziś (11.04) około godz 20 zauważyłem dość popularną w Świdnicy taxi Audi A8 która najwyraźniej ma większe prawa od innych i może parkować gdzie tylko można i żeby jak najszybciej do sklepu było. Prosiłbym o poruszenie tej sprawy gdyż jest to sprawa irytująca i zdarza się nagminnie:

Na ulicy Zamenhofa przy przychodni podobne sytuacje jak ta ze zdjęcia są na porządku dziennym:

Parkowanie na całym chodniku pod dworcem, przy siedzibie Straży Miejskiej, jest już na porządku dziennym:

/red./

 • essoel

  Straszne przestępstwo! … na każdym rogu, na każdej ulicy naszego miasta. Ale nie tylko. Wrocław taki sam, Legnica, Dzierżoniów a nawet Sobótka. Wszędzie tak jest, bo niestety mało się myśli o większej ilości miejsc do parkowania. Zapytasz o parkingi podziemne, to odpowiedź jest krótka. ZA DROGIE! Więc nie donośmy sami na siebie, nie jest jeszcze tak tragicznie, żeby się przejść nie dało. Więcej tolerancji 🙂

  • Maciej Miłosz

   No nie, lepiej zastawmy ludziom chodniki żeby przejść nie mogli bo panisko nie ma gdzie auta zostawić. Chcesz parkingu – zbierz ludzi, wykupcie teren i zróbcie parking. Ale oczywiście wiem, że lepiej wydaje się cudze pieniądze niż własne i wszyscy mamy się wam na to zrzucić. Zasada jest prosta – toaleta zajęta to nie robisz pod drzwiami tylko czekasz albo idziesz do innej.

  • Waldi

   No tak, najlepiej jak by dało się wjechać do sklepu, kościoła czy przychodni. Bo już przejść 100 czy 200 metrów nie łaska? Ale na buraków nie ma siły. Kto się burakiem urodził to i słomy z butów nie wyciągnie.

 • The Swid

  To fakt. Coraz mniej miejsca do parkowania. W centrum trzeba nieraz kilka rund zrobić by zaparkować autko. Ale przyglądając się fotkom należy stwierdzić: na ul.Franciszkańskiej, gdyby nie słupki to parkowanie byłoby prawidłowe i do tego chodnik szeroki, więc swobodnie pieszy może przejść; ten na dachu Galerii chyba także ok, bo znak na ścianie nie wiadomo czego dotyczy a i samochód widać, że stoi w pewnej odległości od muru, poza tym to droga wewnętrzna; przed TESCO na moment chyba można, a być może kierowca właśnie ze sklepu wyprowadza niepełnosprawną osobę, po którą podjechał; parkowanie pod przychodnią może wiązać się z dowozem osoby, która potrzebuje szybkiej pomocy medycznej, a ponadto autko stoi w obszarze wyłączonej części parkingu, która defacto stanowi drogę wewnętrzną, a tam już nie mają zastosowania przepisy prd, o ile nie jest to związane ze znakiem drogowym, a w tym przypadku tak właśnie jest; parkowanie przed dworcem to także droga wewnętrzna, a zatem j.w., tylko gdyby znak zabraniał. Zanim zatem podburzy się ludzi do „kamienowania” innych – tych niegrzecznych kierowców, trzeba przeanalizować problem i zastanowić, czy tak do końca mamy rację.

  • Stefa

   Se chyba jaja robisz…

   • Maciej Miłosz

    No co, pełna powaga, przecież na Franciszkańskiej jest szeroko, optymalna szerokość chodnika to pewnie ta przy „Stokrotce” 🙂

  • Pepe Reina

   1. Straszna sprawa, trzeba 3 rundy zrobić w centrum zanim zaparkujesz? Chcesz powiedzieć, że marujesz benzynę i czas jeżdżąc jak debil w kółko, bo nie możesz 400m przejść na nogach?

   2. Franciszkańska – jakby słupków nie było, to byś parkował, nie? A to, że chodnik niszczysz, za który wszyscy płacimy do do łba nie dociera?

   3. Galeria – no proszę Cie „niewiadomo czego dotyczy – kim ty jesteś, żeby się nad tym zastanawiać? skądś się ten znak wziął, może to droga pożarowa? To, że TY WŁADCO PARKINGÓW WSZELAKICH nie wiesz czego dotyczy znak, nie znaczy, ze możesz go zignorować.

   4.Co do tesco i dworców – to, że się da, nie znaczy że to w dobrym guście. Przykład: możesz ściągnąć spodnie i narobić na środku galerii handlowej, ale tego nie robisz. Może na trawniki też się wpierdzielisz autem, bo przecież tyle miejsca wolnego, co?

   Banda debili..

  • essoel

   Masz rację. A poza tym donosicielstwo lepsze niż za KOMUNY. Co z tym ludem się porobiło!!!

  • Magda Lenka

   Popieram 👍

 • Mateusz Hermanowski

  Kto bogatemu zabroni , też jakbym jezdził takim autem to bym miał wbite zarówno tak jak oni 😀

  • Maciej Miłosz

   Pozazdrościć mentalności.

 • krystynal

  Wiele razy parkowałam na chodniku, ale „na prawku” uczyli mnie, że można, o ile pojazd nie przekracza 2,5 t bez względu na to, czy chodnik z kostki, czy z asfaltu. Chyba nic się nie zmieniło 😀

  • Maciej Miłosz

   Przepisy przepisami, nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku i kultury.

 • Martyna K.

  Przyjdźcie na ulicę Zygmuntowską w czwartek, to zobaczycie co to znaczy źle zaparkować. To parkowanie na zdjęciach wygląda zdecydowanie przyzwoicie w stosunku do tego, o którym wspomniałam.

 • Czytelnik

  Jesteście bardzo tendencyjni droga redakcjo , dla czego nie przedstawiacie zdjęć które Wam wysłałem z niedzieli jak to ładnie parkują auta na ul . B Getta pod prąd , na chodniku . O tym cisza ! Wybiórczo zdjecia są dodawane czy w porozumieniu z SM . Nie zdziwi mnie nieopublikowanie tego postu .

  • Bogdan

   No nie. Tylko nie Giełda! To najpiękniejsza impreza w Świdnicy. Jak zaczniemy ich gonić to zniszczymy największą naszą wartość. Daj spokój!

  • essoel

   A co do tego ma Spółdzielnia Mieszkaniowa? Chodniki na B.Getta należą do niej?

 • Kamil_333

  Ale żeś wymyślił. Zobacz jak wygląda to w innych krajach. Jak jest impreza, handel etc. to dopuszcza się takie parkowanie. Nie dzieje się tak na co dzień, tylko na czas trwania giełdy. Wytrzymaj chłopie!

 • Krystyna Nosal

  a czy te fotki nie są wbrew prawu????? Bo jak zaczną podawac swidnica pl za publikacje to nie wiem czy sie wypłaci:)

 • daro

  Ale z tą Taxi to chyba jakaś prywatna rozgrywka , taksówki zatrzymują się tylko na chwile żeby zabrać lub wysadzić klienta i to ludzie najczęściej stają w różnych miejscach nie zwracając uwagi na zakazy itp. a kierowca musi się dostosować , nie widze nic dziwnego w zatrzymaniu sie przed Tessco , ciekawy jestem z jakiego powodu znana jest ta taksówka .