Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

16

Pragnienie, by stanąć samochodem jak najbliżej celu, kierowców nie opuszcza, a dowodem na to są kolejne zdjęcia nadesłane w ostatnich dniach przez Czytelników Swidnica24.pl. Część ujęć pokazuje kompletne lekceważenie przepisów, niektóre zaś to tylko dowód na brak kultury i szacunku dla innych użytkowników dróg, chodników czy parkingów.

Ulica Franciszkańska/Grodzka, Świdnica

Ul. Łukasińskiego/Kręta, Świdnica

Ul. Trybunalska, Świdnica

Ul. Głowackiego, Świdnica

Ul. Kopernika, Świdnica

Ul. Przemysłowa, Świdnica

Ul. Pułaskiego/Długa, Świdnica

Ul. Waryńskiego, Świdnica

Na zdjęcia do cyklu „Mistrzowie parkowania” czekamy pod adresem kontakt@swidnica24.pl. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie. Jeśli czytelnicy oczekują ukarania kierowców, mogą zdjęcia i informację o niezgodnym z przepisami parkowaniu zgłosić policji.

/red./

 • YES

  nie bardzo wiem o co chodzi w tym serialu? przecież wystarczy w jakimkolwiek miejscu w Świdnicy stanąć z aparatem,komórką i można pstryknąć 100 fotek w ciągu godziny( w tym pięknie parkujące radiowozy różnych formacji) od tego są właśnie służby a nie portal który zamieszcza takie fotki-w jakim celu? żeby jakiś kapusta sie dowartościował? ostatnia fotka-no cóż się takiego straszliwego stało? zaparkował w nocy, zostawił wolne miejsce na podjeździe- prowadzi do chodnika więc nawet w razie czego nic nie zablokował-ale jakaś kapusta cierpiąca na bezsenność fotke zrobi i sie cieszy a wy to zamieszczacie-a jak ktoś złośliwy zaczai sie na pojazdy redaktorów? nikt nie jest bez grzechu 🙂 prawda panie…. i pani….?

  • nmisiek

   “W tym serialu” chodzi o to by piętnować źle parkujących. Nic więcej. Co w tym złego? Nieprzepisowe parkowanie nie powinno się nikomu zdarzyć, choć bywa, że się zdarza. A jak się zdarzy to staje się normą, zasadą. Skoro wczoraj mogłem to czemu nie dzisiaj, jutro, zawsze? Gdy X może to czemu nie ja? I to należy piętnować.

   • Waldi

    “…chodzi o to by piętnować źle parkujących.” To ja się zapytowywuję, po co? Jak z tego piętnowania poprzez te fotki nic nie wynika. A ci niby napiętnowani mają to w swoim głębokim pupsku. Gdyby z tych fotografii wynikało napiętnowanie w postaci 500 złotowego mandatu, to rozumiałbym sens tych fotograficznych wypocin.

    • nmisiek

     Jednak YES to poruszyło, może i innych poruszy. Sąsiedzi, znajomi rozpoznają samochód i wstyd. A robienie czegokolwiek jest lepsze od nic nierobienia.

     • YES

      a cóż to mnie poruszyło? obecnie pojęcie “wstyd” jest mocno zdewaluowane ….

   • YES

    i jak myślisz czy kierujący pojazdami z ulic Przemysłowej i Głowackiego czują się napiętnowani i w ramach wyrzutów sumienia poprzecinają sobie opony? życzę powodzenia w piętnowaniu-pan Waldi ma rację kara finansowa by coś dała a “piętnowanie” owi mają właśnie tam….

    • nmisiek

     Zabrałeś głos, zatem poruszyło. Może tam był twój samochód, może w przyszłości nie zaparkujesz nieprzepisowo, bo a nóż kamera uchwyci.
     Media tylko ukazują zło, nie zajmują się karaniem sprawców. Zatem pretensje o brak kary do innych.

     • Waldi

      To może byłoby lepiej, gdyby media zamiast publikować takie fotki na swoich portalach wysyłały je do odpowiednich organów? Takie połajanki, jak te foty, gdzie nawet zakryte są tablice rejestracyjne, nic nie wnoszą i powinny być zakazane. Policja powinna ścigać media za takie fotki i pociągnąć je do odpowiedzialności z art 239 § 1 KK. Chyba, że redakcja zakrywa tablice rejestracyjne, bo nie wierzy fotografom (że takie zdarzenia mają miejsce naprawdę) i obawia się odpowiedzialności z art. 234 KK. A to już inna jest rzecz.

     • nmisiek

      A ja myślę, że to nie media winny wysyłać zdjęcia tylko odpowiednie organy zwrócić się o ich udostępnienie. Dziennikarze relacjonują zdarzenia na bieżąco, które nie zawsze są one niezgodne z przepisami, choć często za takie uchodzą. I na odwrót.
      Te tablice są zakryte, bo takie jest u nas prawo. Nawet wizerunku przestępcy, skazanego prawomocnym wyrokiem, nie można udostępnić bez zgody sądu. Organy ścigania mogą zawsze wystąpić o udostępnienie “pełnych” zdjęć, choć nie wszystkie informacje dostaną – prawo prasowe.
      I nie szukaj dziury w całym, bo nie widziałbyś niczego w telewizji poza kreskówkami. Nawet relacji z meczu byś nie obejrzał, bo a nuż kamera uchwyci plującego na trawnik, a operator tego nie zauważy i nie zgłosi.

     • Waldi

      Skoro u nas takie prawo, to nie ma co się sprawą zajmować i po próżnicy zajmować internetowe bajty. Do pupska prawo, więc nie ma sprawy. W takim razie u nas wszystko wolno. Po cóż więc te fotki, jak wszyscy to głęboko w czterech literach mają. Szkoda gadać.

     • nmisiek

      Rolą mediów jest wskazywać problemy, a nie je rozwiązywać.

     • YES

      “A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości,-a tu żle zaparkowane auto stoi w przyszłości ale kapusta zaraz fotke zrobi “”

     • nmisiek

      Jednak zdjęcia zadziałały – poruszyły, dały do myślenia.
      Jak wyżej napisałem, niczego w mediach byś nie zobaczył poza kreskówkami. Relacji z tragedii też nie, bo po co pokazywać skoro niczego nie dadzą.
      Chlającego menela też nie pokazywać, bo ten to już siebie nie rozpozna w internecie, którego nie ma, a prawi żłopią w skrytości. A wizerunek jego zastrzeżony.

     • YES

      …i nikt nas nie przekona….

  • Dariusz “GoRoS” Domański

   widocznie siedzisz ciągle w domu i masz gdzieś jak przejść przez chodnik bądź przejechać autem… wiec po co się wypowiadasz ? dostawczak na całym chodniku bądź merol na środku wjazdu na parking ale to nic co tam można zawsze ominąć nie ?

   • YES

    pisałem wyłącznie o sytuacji na ostatnim zdjęciu -a dlaczego nie mogę się wypowiadać? uważam że ta akcja nic nie wnosi-a ciekawe czy policja uzna fotki jako dowód? przy obecnych możliwosciach programów komputerowych można wszystko zrobić z fotkami 🙂