„Maluch” poważnie uszkodzony

„Maluch” poważnie uszkodzony [FOTO]

16
PODZIEL SIĘ

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu ulic Niecałej i Armii Krajowej w Świdnicy. Nie ma informacji o rannych. Auta są poważnie uszkodzona.

Do zdarzenia doszło około południa. Jak informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy, kierujący Oplem Vectrą 25-latek wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym 18-letnim kierowcy Fiata 126 P. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych. 25-latek nie miał uprawnień do kierowania samochodem.

/red./

 • Wiesław

  Słyszałem coś o mandacie w wysokości 5k za brak uprawnień, działa to juz?

 • Domino

  O ile poszkodowanemu nic się nie stało, to sprawca nie odczuje w kieszeni konsekwencji swojej głupoty, bo cóż wart jest ten fiacik.

  • Justyna

   Nie odczuje konsekwencji ? 1000zł to chyba konsekwencja dość odczuwalna 😉 Bynajmniej dla mnie byłaby 😀

   • Domino

    To jest nic. Gdyby musiał zapłacić
    za drogie auto, odszkodowania i poszkodowanym,to jest kara niemal dożywotnia i adekwatna do głupoty.

    • Justyna

     Nie no jasne, że tak, ale dla gówniarza 1000zł to i tak ogromna kwota ( bynajmniej powinna być ), choć mam przeczucie, że i tak mandat zapłaci… Tatuś ?

  • Dawid Król

   Chlopak z maluszka to moj kumpel.. Dopiero go kupil i strasznie sie nim cieszyl ale kazdy i tak powie co on wart jak jechal przepisowo i dla niego mial wielka wartość…

   • Justyna

    Większość ludzi tego nie zrozumie, ale faktycznie są tacy, dla których taki maluch, czy golf I/II ma większą wartość niż nowe auto z salonu 🙂

   • Natalia Kania

    Twój kumpel a mój chłopak no ale cóż, inni nie zrozumieją bo przecież liczy się samochód i jak nie masz takiego, jakie społeczeństwo akceptuje od razu uważają ,że jesteś nic nie wart ;). Z resztą najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy najmniej wiedzą.

    • Natalia

     Nie wszyscy prosze mi wierzyc i zycze szybkiej i sprawnej naprawy i duzo radosci z zycia.

     • Natalia Kania

      Ja nie mówię, że wszyscy ;), lecz chodzi mi o większość teraźniejszego społeczeństwa. Natomiast nie ma co naprawiać, jest tak poważnie uszkodzony, że czeka go tylko złom :/

 • Krzysiek

  Skoro za brak uprawnień dostał 1000zł to ile kosztuje kurs na prawo jazdy?

  • Domino

   To raczej było 500 za brak prawka i 500 za wypadek.

   • Krzysiek

    To jeszcze lepiej. I po co w ogóle robić prawo jazdy? Raz na x lat mandacik 500zł i dalej się jeździ.

    • Domino

     O ile nie spowoduje się wypadku.

 • prblc

  Problemem są tego typu skrzyżowania ze znakiem wskazującym rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie (T6a). To największa głupota – kto o tym decyduje? Ludzie nie rozumieją zasad tych skrzyżowań i non stop są tam i nie tylko tam stłuczki. Często widzę, że kierowcy maja z tym problem, stoją czekają nie wiedzą kiedy ruszyć i stąd potem wymuszenia. I ten zakręt z Sybiraków – ograniczenie do 30 z czego nikt sobie nic nie robi i wyjeżdża zza zakrętu z dużą prędkością. Brak progu zwalniającego. To samo na nowym wjeździe na osiedle młodych – zmiana organizacji ruchu po 30 latach. To jest stwarzanie niebezpieczeństwa przez zarządzających drogą.

  • Swidniczanin

   Ależ waszmość bzdury piszesz. Zasad tych (i innych) skrzyżowań uczą na kursie prawa jazdy, zarówno na teorii (krzyżówki) jak i na praktyce, kiedy się jeździ z instruktorem. A jeszcze wcześniej – uczą tego w szkole na lekcjach techniki. Jeśli ktoś nie wie, co ma zrobić, kiedy ruszyć i kogo przepuścić to lepiej niech za kółko nie siada, bo kończy się to potem właśnie jakąś stłuczką. Nie ma również przepisu, który zabrania zmiany organizacji ruchu czy przebudowy skrzyżowania. A to, że jeździmy na pamięć albo się przyzwyczailiśmy nikogo nie interesuje i nie jest żadnym argumentem czy tłumaczeniem. Siadając za kierownicą trzeba włączyć myślenie i tyle. Mogę przyznać rację, że to rondo na osiedlu jest durne ale wynika to wyłącznie z takiej a nie innej budowy i oznakowania. Sam wjazd na osiedle (prawoskręt i skrzyżowanie zaraz za nim) jest dobrze oznakowane ale sam musiałem chwilę pomyśleć jak jechałem tam pierwszy raz.