Strona główna Sport Inne Koszykarze Prakto Polonii wygrywają po dogrywce z Turowem

Koszykarze Prakto Polonii wygrywają po dogrywce z Turowem

0

Koszykarze Prakto Polonii Świdnica mają najwyraźniej patent na drużynę PGE Turowa Zgorzelec. Zespół Mieczysława Młynarskiego po raz drugi w tym sezonie ograł rywala, ale tym razem do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było dodatkowe pięć minut.

Od samego początku kibice zebrani w zgorzeleckiej hali obserwowali zacięte widowisko. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał remis 23:23, a na przerwę obie ekipy udawały się przy rezultacie 45:41 dla Turowa. W drugą połowę znacznie lepiej weszli goście, którzy dominowali w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Świdniczanie wygrali 23:14 i odskoczyli na dystans 5 „oczek”. W ostatniej kwarcie rywale zdołali odrobić straty i doprowadzić do dogrywki. W decydującej rozgrywce lepsi okazali się już jednak nasi zawodnicy. Zespół trenera Młynarskiego wygrał 5:2, a całe spotkanie 80:77. To trzecia wygrana biało-zielonych w tym sezonie, która daje nam dziesiątą, przedostatnią pozycję w tabeli. W kolejnym spotkaniu zagramy na wyjeździe z Klubem Koszykówki Oleśnica. Mecz odbędzie się 25 lutego.

PGE Turów Zgorzelec – Prakto Polonia Świdnica 77:80 (23:23, 22:18, 14:23, 16:11, dogr. 2:5)

Prakto: Pałac 17, Soboń 14, Biernat 13, Kaczmarczyk 12, Sieńko 11, Olszewski 7, Kaliński 4, Słobodzian 2, Korłub, Majcher, Ozga, Szpak