Strona główna 0_Slider Koszykarski Puchar Polski: Obrońcy tytułu pokazali klasę!

Koszykarski Puchar Polski: Obrońcy tytułu pokazali klasę! [FOTO]

0

Na fazie ćwierćfinałowej swoją przygodę z Pucharem Polski zakończyli trzecioligowi koszykarze Franc Gardiner Polonii Świdnica. Podopieczni Mieczysława Młynarskiego nie przegrali jednak z byle kim! Biało-zieloni mierzyli się z pierwszoligowym R8 Basketem AZS Politechniką Kraków – ubiegłorocznymi zwycięzcami Pucharu Polski!

Świdniczanie z góry skazywani byli na pożarcie, ulegli ostatecznie swoim rywalom, ale zaprezentowali się bardzo dzielnie. Zaczęło się obiecująco. Po dwóch celnych „trójkach” Mateusza Sobonia i Andrzeja Słobodziana na tablicy wyników był remis 6:6. Później goście zaczęli odjeżdżać, a szczególnie we znaki dali nam się na początku starcia Aleksander Załucki i Kacper Stalicki (38 punktów w całym spotkaniu!). Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną faworytów 42:20. W drugiej odsłonie trwała już walka kosz za kosz, lecz krakowianie utrzymywali bezpieczny dystans, prowadząc różnicą ponad 20 „oczek”.

Po przerwie gospodarze nie zamierzali odpuszczać renomowanym przeciwnikom i toczyli wyrównany bój. Pierwszoligowcy byli już w zasadzie pewni sukcesu, grali na luzie, ale postawa naszych koszykarzy mogła się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Po 40 minutach na tablicy świetlnej pojawił się wynik 113:80 dla R8 Basketu AZS Politechniki Kraków.

W innych spotkaniach ćwierćfinałowych Pucharu Polski ekipa MKK Pyra Poznań pokonała Stomil Olsztyn 81:76, UKS Chromik Żary rozprawił się 71:69 z Cracovią 1906 Szkołą Gortata Kraków, a Hensfort Przemyśl zwyciężył 84:72 Rosę Radom.

Franc Gardiner Polonia Świdnica – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 80:113 (20:42, 18:23, 20:21, 22:27)

Polonia: Słobodzian (23), Sieńko (12), Soboń (11), Barea (10), Kołodziej (7), Pełka (7), Hałdaś (6), Okraszewski (2), Ozga (2)

Basket: Stalicki (38), Kwiatkowski (18), Hlebowicki (17), A. Załucki (14), J. Załucki (7), Pełka (7), Hicks (6), Baran (6)

/FOTO: Artur Ciachowski/