Konkurs z okazji jubileuszu Manufaktury

Konkurs z okazji jubileuszu Manufaktury

0
PODZIEL SIĘ

Blisko 100 prac wpłynęło na konkurs plastyczny organizowany przez Restaurację Manufaktura. Zadaniem dzieci było stworzenie pracy plastycznej nawiązującej do Świdnicy sprzed 1,5 wieku. Zwycięzca razem ze swoją klasą będzie uczestniczyć w warsztatach kulinarnych i obejrzy film w Cinema 3D.

Manufaktura_konkurs

W tym roku budynek Restauracji Manufaktura obchodzi 150­lecie. Nie znamy dokładnego dnia, kiedy budynek został oddany do użytku. Wiemy tylko, że nastąpiło to w 1866 roku, czyli 150 lat temu. To nie jest problem. Postanowiliśmy wykorzystać ten fakt marketingowo i świętować aż do końca roku – wyjaśnia Anna Pleskaczewicz, menadżer Restauracji Manufaktura.

Restauracja Manufaktura, która zresztą w maju obchodziła pierwszą rocznicę działalności po zmianie właściciela, nazwy i całej koncepcji lokalu, dała się poznać gościom jako organizator niezwykle przemyślanych projektów. Andrzejki z wróżką, Sylwester w stylu prohibicji czy niezwykle bogaty Dzień Kobiet to pokazowe imprezy Manufaktury adresowane do dorosłych odbiorców, imprezy na poziomie, których do tej pory nie było w świdnickich lokalach. Hitem okazał się koncert Johna Portera i Martyny Jakubowicz. Tym razem Manufaktura postanowiła wejść w dialog z młodszym pokoleniem. Zadaniem uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z powiatu świdnickiego było przygotowanie pracy plastycznej odpowiadającej tematowi konkursu: „Świdnica 150 lat temu w Świdnicy i w okolicy”. Na konkurs wpłynęło blisko 100 prac, część z nich to dzieła zespołowe. Manufaktura nie spodziewała się takiego zaangażowania i zainteresowania konkursem. Dlatego też, aby podziękować dzieciom za chęci, za poświęcony czas, pula nagród została poszerzona. Nagrodę główną w postaci warsztatów kulinarnych dla całej klasy połączonych z obiadem i wyjściem do Cinema 3D wygrała Angelika Rutowicz z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 23 maja. Gimnazjaliści odwiedzą Manufakturę w połowie czerwca. Dodatkowo każdy autor pracy otrzymał od Manufaktury dyplom, który jednocześnie jest zaproszeniem o wartości 15 zł do wykorzystania w restauracji. Zaproszenia możliwe do realizacji z osobą dorosłą, która też skusi się na danie z menu. Manufaktura organizując konkurs realizuje przyjętą przez siebie wizję animatora wydarzeń kulturalnych w smacznym, klimatycznym wydaniu.