Strona główna Sport Piłka ręczna Kolejne mecze młodzieży ŚKPR-u

Kolejne mecze młodzieży ŚKPR-u

0

Nieco w cieniu turnieju poświęconego pamięci Kuby Marcinkowskiego kolejne mecze o ligowe punkty rozgrywały zespoły chłopców, młodzików i juniorów młodszych ŚKPR-u Świdnica.

Zespół juniorów młodszych trenera Wiesława Iwanio nie miał wiele do powiedzenia w konfrontacji ze starszym i mocniejszym fizycznie Śląskiem Wrocław. ŚKPR dotrzymywał kroku rywalom przez piętnaście minut, potem zaczęła zarysowywać się coraz większa przewaga Śląska.

Śląsk MOS I Wrocław – ŚKPR II Świdnica 42:27 (20:13)

ŚKPR II: Zerka, Nosal – Hliwa 6, Piatkowski 5, Pietraszek 5, Bal 4, Kryśpiak 3, Szczepański 2, Pęczar 1, Fiłonowicz 1, Mleko, Łach

Tym razem Zagłębie Lubin dało lekcję skutecznej gry młodzikom trenerki Justyny Słowik. Świdniczanie zaczęli mecz od prowadzenia 2:1, ale potem było już znacznie gorzej. Po jednostronnym spotkaniu goście wygrali różnicą piętnastu trafień.

ŚKPR Świdnica – Zagłębie Lubin 21:36 (12:20)

ŚKPR: Mirga, Karpiński – Bober 5,Gołembiowski 5, Zelek 4, Kalousek 3, Kaczmarek 3, Stramek 1, Nowakowski, Siembab, J., Stadnik, Gładysz, Szałęga

Obie nasze drużyny chłopców spotkały się na turnieju w Głogowie. W bratobójczym pojedynku ŚKPR II do przerwy tracił do ŚKPR-u I tylko trzy gole, ale w drugiej połowie starsza drużyna poważniej zabrała się do roboty i zwyciężyła ostatecznie 22:11. W drugim swoim występie podopieczni Wiesława Iwanio łatwo poradzili sobie z Dziewiątką Legnica. Było to dziewiąte i dziesiąte zwycięstwo ŚKPR-u w tym sezonie. Świdniczanie z kompletem punktów otwierają tabelę i są bardzo blisko wywalczenia tytułu mistrzów Dolnego Śląska. ŚKPR II stoczył niezwykle zacięty bój z gospodarzami – Chrobrym Głogów. Rywale, chociaż starsi nie mogli poradzić sobie z ekipą prowadzoną przez Annę i Tomasza Szporków. W końcówce obie drużyny miały szansę na przechylenie szali na swoją korzyść. Sztuka ta udała się Szarym Wilczkom, a gola na wagę wygranej zdobył najmłodszy na parkiecie Igor Michalski (rocznik 2006).

ŚKPR I Świdnica – ŚKPR II Świdnica 22:11 (8:5)

ŚKPR I: Pajdała – Barcik 6, Ł. Szporko 5, Majczak 4, Supran 2, Miśkiewicz 2, Rosłoń 1, Klimczak, Przedpełski, Kuprin

ŚKPR II: Mikuła – Dziedzic 4, Markowski 4, Michalski 1, Kaczor 1, Chrząstowski 1, Gusiacki, A. Szporko, Królak, Dąbrowski

ŚKPR I Świdnica – Dziewiątka Legnica 20:13 (9:6)

ŚKPR I: Pajdała – Barcik 7, Ł. Szporko 5, Szymanowski 4, Miśkiewicz 2, Majczak 1, Kuprin 1, Rosłoń, Przedpełski

ŚKPR II Świdnica – Chrobry Głogów 19:18 (10:10)

ŚKPR II: Mikuła – Kaczor 6, Królak 4, Dziedzic 3, Chrząstowski 3, Markowski 1, A. Szporko 1, Michalski 1, Gusiacki , Dąbrowski