Strona główna Sport Inne Kolarze Karoliny rozpoczęli sezon

Kolarze Karoliny rozpoczęli sezon

1

Kolarze MKS-u Karolina Jaworzyna Śląska rozpoczęli oficjalnie starty w 2013 roku. Nasi zawodnicy wzięli udział w dwóch wyścigach: kryterium ulicznym w Dzierżoniowie i wyścigu szosowym „Ślężański Mnich”.

Podczas imprezy w Dzierżoniowie, gdzie wystartowało pięciuset zawodników z Polski, Czech, Litwy i Słowacji, zawodnicy jaworzyńskiego klubu zajęli całkiem dobre lokaty. W kategorii żakiń  drugie miejsce zajęła Kamila Pastuszek. W kategorii młodziczek trzecia była jej siostra Paulina, a piętnasta Sara Tonder. W kategorii młodzików piętnasty był Jakub Żuraw, siedemnasty Jakub Bieliński, osiemnasty Bartosz Smereczniak, a dwudziesty Bartosz Lisiecki. Wśród juniorów młodszych Grzegorz Dobroń zajął trzynastą lokatę. Dzień później (7 kwietnia) w Sobótce odbył się wyścig „Ślężański Mnich”. W kategorii młodziczek na dystansie 17 kilometrów Paulina Pastuszek była czwarta, a Sara Tonder trzynasta. Chłopcy w kategoriach młodzików i juniorów młodszych zajęli miejsca w czwartej i piątej dziesiątce. W kategorii juniorów Szymon Potoniec i Radosław Stępniak w kategorii orlik nie ukończyli wyścigu za względu na zbyt dużą stratę do czołówki.

Poprzedni artykułDziecko złamało nogę. Kto zawinił?