Klucz do sytuacji w rękach Kaczyńskiego

Klucz do sytuacji w rękach Kaczyńskiego

19
PODZIEL SIĘ

Ponowienia głosowania nad budżetem, przywrócenia dostępu mediów do Sejmu, odwołania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego żądają posłowie Platformy Obywatelskiej – Wszystko zależy teraz od Jarosława Kaczyńskiego – powiedział podczas konferencji prasowej w Wałbrzychu poseł PO Tomasz Siemoniak.

Z lokalnymi dziennikarzami spotkali się posłowie Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, Katarzyna Mrzygłocka i Tomasz Siemoniak – Jesteśmy tutaj po to, żeby za Państwa pośrednictwem przekazać informacje dotyczące tego, co dzieje się w Warszawie mieszkańcom Świdnicy, Wałbrzycha i całego regionu. Dostęp do wiadomości z parlamentu od piątku jest praktycznie niemożliwy. To my musieliśmy wcielić się w rolę dziennikarzy, ponieważ mediom marszałek odmówił wstępu najpierw na obrady, a potem do Sejmu – stwierdzili parlamentarzyści – Mamy podstawowe oczekiwania: media wracają do Sejmu, odchodzi marszałek Kuchciński, ponownie zostaje przeprowadzone głosowanie nad budżetem. Jesteśmy gotowi do dialogu, chcemy działać zgodnie z konstytucją i chcemy, by w tym duchu działał obóz rządzący. Liczymy na to, że Jarosław Kaczyński będzie gotów do refleksji, że ten konflikt nie ma najmniejszego sensu i ustąpi – powiedział Tomasz Siemoniak – Obecna sytuacja została wywołana przez podstawowe błędy popełnione przez marszałka Kuchcińskiego, które niepotrzebnie utrwalił i eskalował prezes Prawa i Sprawiedliwości. Przecież PiS i tak przegłosuje wszystko co będzie chciał. Oczekujemy tylko prawa do głosu, do debaty i do przekazów medialnych. Opozycja nie chce przeprowadzać zamachu stanu ani obalać rządu.

Na jutro na godzinę 9.30 zwołany został Klub Parlamentarny Platformy Obywatelskiej, podczas którego zapadną decyzje co dalej. Na razie posłowie PO, podobnie jak posłowie Nowoczesnej i PSL, nie opuszczą budynku Sejmu.

/asz/

 • Obi von Kenobi ;-)

  a ja tylko się zastanawiam…w czym im przeszkadzały kamery na galeryjce ?
  Co takiego chcą nocą robić, że ludzie nie mają prawa o tym wiedzieć ?
  W czym im przeszkadzali dziennikarze z Newsweeka, Gazety czy Wiadomości Wędkarskich ? 😉

 • BA

  Kto śledził to , co naprawdę się działo w sejmie ten wie, że była to bardzo starannie przygotowana głównie przez PO akcja i zwykła prowokacja. Posłowie opozycji przy każdym wystąpieniu zamiast merytorycznie zadawać pytania, do czego są wręcz zobowiązani przepisami, wciskali jak mantrę temat wolnych mediów, który oczywiście był tylko pretekstem, bo nikt nie robi zamachu na owe wolne media-propozycja była naprawdę inna w zamiarze, ale pretekst znakomity. Jakby nie było to, to byłoby co innego. Wracając do przebiegu obrad-gdy już n-ty poseł wystąpił z karteczką, Kuchciński przerwał tę farsę, co jest oczywiste. To co mówią „nasi przedstawiciele” jest więc zwyczajnym kłamstwem -nie było i nie ma mowy o zakazie wstępu mediom do sejmu, nie jest też prawdą, że zabroniono wstępu do sali kolumnowej. Tylko podczas spotkania klubu PIS (oczywistym jest, że tak odbywają się spotkania wszystkich klubów-PO też nie zaprasza PISu na swoje spotkania) potem wstęp był. Zadyma przed budynkiem sejmu też była nagrana (musiało być przecież poparcie mas) na co jest już nawet w tej chwili wiele dowodów. Mrzygłodzka, Siemoniak, Kołacz-Leszczyńska , co to za ludzie. Jak im nie wstyd.

  • Obi von Kenobi ;-)

   No weź, już nie wklejaj tego pastiszu po raz kolejny !
   Jaruś wyznaczył oficjalną linię obrony i możecie dalej siać tandetną propagandę ? Dlaczego nie wyjaśniasz co partia rządząca ma do ukrycia przed nami ? Czy coś takiego robicie co łamie prawo i musicie to robić tak by nikt nie widział ?

   • xart

    Zastanawia mnie jedno czy Polacy są tacy ślepi czy głupi.
    PO od momentu oderwania od koryta, uporczywie chce wmówić ludziom że PIS to całe zło tego świata. Każdy najmniejszy temat rozdmuchuje do rangi zagłady ludzkości. Nawet jak nie ma o czym za bardzo mówić to stworzą temat do wznowienia protestu. Osobiście (nie będąc zwolennikiem PIS) zaczynam rzygać tym obłudnym Petru, zakłamanym Schetyną. Ich prowokacje są dla ludzi głupich, nie dla mnie.

   • obserwator

    Opozycja z Sejmu zrobiła sobie kabaret. Może jakiś konstruktywny projekt ws ustawy budżetowej zamiast świec dymnych.

  • Obi von Kenobi ;-)

   xart,obserwator … jak zwykle konstruktywna odpowiedź – ” wszystko wina Tuska”
   ale .. przecież z fanatyzmem nie można dyskutować na argumenty, bo nie byłby fanatyzmem :-)))

   • xart

    Fanatycznie to może ty jesteś zniewolony, czy widzisz jakąś moją wypowiedź o Tusku?!
    To tacy jak ty, próbują robić wodę z mózgu ludziom. Takie teksty zachowaj dla swoich dzieci.
    Nie głosowałem w wyborach na PIS, ale tym razem bym to zrobił.

 • Obiektywny

  Rozgonić PiSowską patologię zrobić referendum o odwołanie tego rządu, to co PiS robi to się w głowie nie mieści.

  • BA

   A co robi?

   • Obi von Kenobi ;-)

    Łamie prawo — ale dla miłośników to „tylko” łamie jakieś prawo

    • xart

     człowieku nie siej propagandy jak za czasów komuny. Myslisz że jak PO i im podobni będą powtarzać te bzdury to wszyscy to łykną?!

     • Obi von Kenobi ;-)

      masz rację ” prawda sama się obroni”, ja ją tylko pokazuję :-))

 • Krzysztof Czarnecki

  Ile razy oglądaliście transmisje z sejmu? W jaki sposób ograniczenie liczby dziennikarzy do dwóch z jednej redakcji jest pozbawieniem dostępu do informacji?

 • Misza

  TVP przestała nawet transmitować ten szajs z sejmu bo nikt tego nie oglądał.
  Jaki zamach na wolność mediów? Jak coś się będzie działo to są telefony które to pokażą. Na siłę szuka się pretekstów do wywołania zamieszek .N i PO starają się zbić kapitał przed wyborami i tyle.

  Chcecie ginąć na ulicach za TVN? Nawoływanie do Majdanu i zamieszek, śmierć ludzi bo nie można z kamerami wejść tam gdzie się chce? Czy jest to warte ludzkiego życia.

  Za 3 lata będą wybory. Idźcie głosować, w demokracji zmiana władzy następuje poprzez głosowanie a nie poprzez zamieszki na ulicach.

 • Rafał

  Byłeś w Zomo, byłeś w Ormo, teraz jesteś za Platforma

  • Obi von Kenobi ;-)

   Byłeś w Zomo, byłeś w Ormo, teraz jesteś za PiS formą ;-))

   • xart

    ile to schetyna ci płaci 😉 no powiedz. Eh Obi ty to być tylko wyciągał łapska o łatwe pieniądze.

    • Obi von Kenobi ;-)

     zacytuję klasyka :
     „Instrukcje od rabinów, Putina i MI6 są jasne” ;-))

 • Wynalazca Diodak

  Ojojojojoj Mrzygłocka jaka ona aktywna, niczym król Artur, który wybudził się ze snu na wyspie Avalon gdy Anglia będzie w niebezpieczeństwie, teraz nie Anglia, ale jej koryto i wpływy w Wałbrzychu są zagrożone. Gdy była posłem rządzącej partii PO, a nie opozycyjnej na dyżurach spławiała ludzi jak zło konieczne, woskowa panienka siedziała znużona, znudzona i zniecierpliwiona gdy byle kto zakłócał jej spokój, mój znajomy miał problem z monopolistą PO, spławiła go, niewiele mówiąc bo jest jej wygodnie gdy jest nijaka, zamknięta w pokoju sejmowym dostawała tylko instrukcje jak głosować od Tuska czy od Kopacz. Niestety ktoś na złość PIS-owi głosuje na nią, Chlebowski jaki był, był arogancki i pyszałkowaty, ale jakiś, ta pani to szmaciana laleczka dbająca tylko o własną karierę.