Strona główna Sport Inne Katarzyna Niewiadoma sięga w Świdnicy po dublet!

Katarzyna Niewiadoma sięga w Świdnicy po dublet! [FOTO]

0

Po zwycięstwie w jeździe indywidualnej na czas Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv Woman Cycling Team) okazała się także najlepsza podczas wyścigu ze startu wspólnego. Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym potrwają w Świdnicy do 26 czerwca.

kolarki (13)

Zwyciężczyni wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w elicie kobiet oraz w kategorii U-23. Drugie miejsce w elicie zajęła Anna Plichta (BTC City Ljubljana), a trzecie Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini). Srebrny medal w kategorii U-23 zdobyła Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), a brązowy Agnieszka Skalniak (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team).

Michał Paluta obronił tytuł mistrza Polski orlików w wyścigu ze startu wspólnego w Świdnicy. Kolarz CCC Sprandi Polkowice wyprzedził o ponad półtorej minuty Piotra Konwę (TC Chrobry Scott Głogów). Trzecie miejsce zajął Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice).

W niedzielę, 26 czerwca na trasie powalczą kolarze rywalizujący w kategorii elity mężczyzn.