Strona główna Sport Piłka nożna Karolina pokonuje lidera tabeli

Karolina pokonuje lidera tabeli

0

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się piłkarze Karoliny Jaworzyna Śląska, którzy w szlagierze 26. kolejki wałbrzyskiej klasy okręgowej seniorów pokonali na własnym terenie lidera tabeli – Unię Bardo 2:1. – Odrobiliśmy lekcję z jesieni, kiedy to ulegliśmy przeciwnikom 0:3 – mówi szczęśliwy trener jaworzynian Tomasz Idziak.

0000pilka2

Początek meczu należał do gości, Karolina skupiła się na defensywie i wyprowadzaniu kontrataków, a więcej piłką operowali bardzianie. Nie przeszkodziło to jednak miejscowym na objęcie prowadzenia w 25. minucie pojedynku. Mateusz Ptak dograł z rzutu wolnego na głowę Grzegorza Ignatowicza, a temu nie pozostało nic innego, jak wpisać się na listę strzelców. Jak się okazało później – wszystkie trafienia zanotowane zostały w pierwszej odsłonie. W 34. minucie do wyrównania doprowadził Tomasz Zieliński, a tuż przed gwizdkiem arbitra kończącego otwierającą połowę rezultat meczu ustalił Grzegorz Ignatowicz. Po zmianie stron przeważali przyjezdni, ale nie udało im się wywalczyć w Jaworzynie Śląskiej choćby punktu. Dzięki dwóm golom, Grzegorz Ignatowicz zrównał się z Łukaszem Idzim (Unia Bardo) w klasyfikacji na najlepszego snajpera ligi. Obaj zawodnicy mają na swoim koncie po 28 trafień.

Karolina Jaworzyna Śląska – Unia Bardo 2:1 (2:1)

Karolina: Wajdzik, Borowy, Mrowiec, Salamon, M. Rosiak, Schmidt (91′ Adamowicz), Mróz, Ptak (77′ D. Tymcik), Rosiak (68′ B. Tymcik), Tatuśko (84′ Janiszewski), Ignatowicz (56′ Idziak) oraz Leletko, Marmajewski