Kalendarz

Kalendarz

Mar
29
śr
Spotkanie z Gabrielem Kamińskim @ Galeria Fotografii
Mar 29@18:00 – 20:00

Spotkanie autorskie z poetą, prozaikiem, księgarzem, wydawcą i dziennikarzem Gabrielem Leonardem Kamińskim z Wrocławia odbędzie się w ramach Świdnickiej Środy Literackiej. Rozmowę z gościem poprowadzi Wojciech Koryciński. Podczas wydarzenia zaplanowano również prezentację świdnickiego środowiska literackiego w „Pomostach” oraz w czasopiśmie internetowym „Helikopter”. Publiczność będzie miała okazję także poznać świdniczan działających  w grupie „Rubikon”.

Integralną częścią ŚŚL jest Turniej Jednego Wiersza, w którym nagrodą jest 100 zł (należy tylko przyjść i przeczytać SWÓJ wiersz).

Zdjęcie: wikipedia.pl

Mar
31
pt
Koncert organowy @ Kościół Pokoju
Mar 31@17:00 – 19:00

W 332. rocznicę urodzin Johanna Sebastiana Bacha w Kościele Pokoju w Świdnicy odbędzie się koncert organowy. Utwory z XVII i XVIII wieku słynnego kompozytora przybliżą słuchaczom świdniccy organiści – Maciej i Zuzanna Batorowie oraz Jakub Moneta.

Kwi
1
sob
VI Dzień Bańki Mydlanej @ zalew Witoszówka w Świdnicy
Kwi 1@13:00 – 15:00
VI Dzień Bańki Mydlanej @ zalew Witoszówka w Świdnicy | Świdnica | Województwo dolnośląskie | Polska

Ale Heca! po raz szósty zaprasza do wspólnej zabawy. Na promenadzie nad zalewem Witoszówka będzie można puszczać banki mydlane w dowolnym rozmiarze. Organizatorzy zapewniają płyn mydlany, będzie również stanowisko do samodzielnego wykonania sprzętu do tworzenia baniek. Warto zabrać także własne urządzenia! Udział jest bezpłatny.

Kwi
2
nie
Giełda staroci @ Świdnica
Kwi 2@08:00 – 14:00

Giełda Staroci od ponad ćwierćwiecza gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można.

Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.

Kwi
6
czw
Konkurs Recytatorski. Eliminacje @ Świdnicki Ośrodek Kultury
Kwi 6@10:00 – 13:00

W sali Świdnickiego Ośrodka Kultury o godz. 10.00 rozpoczną się eliminacje miejsko-powiatowe do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Pierwszym etapem jest TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA, podczas którego zaprezentowane zostaną zgłoszone wcześniej monodramy.

Zgłoszenia uczestników należy wysłać na adres: Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, 58-100 Świdnica do dnia 20.03 2017 r. Karty zgłoszenia i regulamin konkursu można pobrać ze strony www.sok.com.pl

 

Kwi
8
sob
Spektakl dla dzieci „Leśne przygody Tymoteusza” @ Świdnicki Ośrodek Kultury
Kwi 8@16:00 – 18:00

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 3 do 9 lat. „Leśne przygody Tymoteusza” to druga część perypetii sympatycznego misia wymyślonego przed laty przez Jana Wilkowskiego.Tym razem Tymek wybiera się na grzybobranie do lasu, gdzie czeka na niego wiele niespodzianek. W przedstawieniu zabraknie też chytrego lisa, tym razem w roli myśliwego. W odpowiednim momencie pojawi się również nieco staroświecki, ale jak zawsze opiekuńczy tato niedźwiedź.
Adaptacja – Krzysztof Dutkiewicz
Scenografia – Jan Zieliński
Muzyka – Krzysztof Arciszewski
Reżyseria – Zespół
opieka artystyczna – Bogdan Nauka
Występują: Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Dorota Bąblińska-Korczycka, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski

Bilet 12 zł (parter), 10 zł (balkon); Sprzedaż prowadzi: Informacja Turystyczna, Rynek/Wewnętrzna 2, tel. 74 852 02 90,