Kalendarz

Kalendarz

Mar
24
sob
Zbiórka krwi @ Rynek Świdnica
Mar 24@09:00 – 13:00
Warsztaty malowania pisanek @ Świdnica
Mar 24@10:00 – 13:00

Po raz piąty Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” wspólnie ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury zapraszają do  „jajcowania”. Galeria Fotografii na świdnickim Rynku zamieni się w barwną pracownię. Ilość miejsc ograniczona, zapisy przyjmowane są na adres: anna_trzeciak@o2.pl.

Malowane pisanki. Warsztaty @ Świdnica
Mar 24@11:00 – Mar 25@01:00

Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy również przygotował warsztaty malowania pisanek. Zajęcia zaplanowano w sobotę, 24 marca w godz. od 11.00 do 13.00 w byłym gimnazjum nr 1 (obecnie Szkoła Podstawowa nr 4), ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego 21. Na wydarzenie obowiązywały zapisy. Niestety lista jest już zamknięta.

Dzień Autyzmu @ Galeria Świdnicka
Mar 24@12:00 – 14:00

Świdnickie obchody Dnia Świadomości Autyzmu odbędą się w Galerii Świdnickiej 24 marca od godz. 12.00 do 14.00.

Wielka Rapsodia Świdnicka – breakdance @ Klub Bolko
Mar 24@13:00 – 21:00

24 marca w Klubie Bolko w Świdnicy nastąpi piąta odsłona Wielkiej Rapsodii. Impreza znana z bitew freestyle’owych raperów – poświęci najbliższą edycję tancerzom. Oprócz pojedynków breakdance będzie można zobaczyć też premierowy koncert Propatus.

Wstępna rozpiska godzinowa
(godziny mogą ulec zmianie w zależności od ilości uczestników turnieju!)
13:00 – rozpoczęcie rejestracji uczestników / rozgrzewka
15:00 – rozpoczęcie turnieju breakdance
18:00 – finały / pokazy jurorów
19:00 – koncert Propatus

Do godziny 18:00 obowiązuje wstęp wolny. Osoby które pojawią się po tej godzinie będą musiały kupić bilet w cenie 10 zł.

Mar
30
pt
Nabożeństwo i przekazanie obrazu @ Kościół Pokoju w Świdnicy
Mar 30@17:00 – 19:00

Podczas nabożeństwa wielkopiątkowego w Kościele Pokoju w Świdnicy po raz pierwszy zostanie pokazany obraz, który znajdował się w kościele tymczasowym. Uroczystość będzie transmitowana przez Program 2 TVP.

Oprawę muzyczną nabożeństwa przygotował kantor Maciej Bator. Dwóch organistów, skrzypaczka i dwa małe chóry wykonają pieśni luterańskie w opracowaniu kantora. Nabożeństwo odbędzie się 30 marca o g.17.

Więcej TU.

Kwi
6
pt
Konkurs „Przebój z jajem” @ Świdnica
Kwi 6@10:00 – 13:00
Wystawa obrazów Jaroslava Solca @ Świdnica
Kwi 6@18:00 – Maj 6@19:00

Wystawa czeskiego twórcy Jaroslava Šolca zostanie otwarta 6 kwietnia o godz. 18.00 w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Ekspozycję będzie można oglądać do 6 maja.

Artysta urodził się w 1958 roku. Zaczął malować w 1991 roku. Wystawiał swoje prace w ramach kilku wystaw zbiorowych w Nachodzie. W dorobku ma również wystawę w Boguszowie-Gorcach. Rokrocznie od 2000 r. organizuje w Policy nad Metują cykliczną wystawę „Obrazy w plenerze”.

QUI PRO QUO po raz ostatni @ Świdnica
Kwi 6@19:30 – 21:00

3 kwietnia w Teatrze Miejskim w Świdnicy dorośli alchemicy po raz ostatni zagrają jubileuszowy spektakl „Qiu Pro Quo”.

W naszym przedstawieniu oferujemy Widzom „cicer cum caule” (groch z kapustą) zamiast szampana i kawioru serwowanego na okrągłą rocznicę. Czyli coś za coś. Artystyczne menu jest różnorodne, a także odważnie przyrządzone, bo i przaśno-swojskie, a przy tym wytwornie-wytrawne. Klimaty rodem z przedwojennej „Adrii” splatają się z rustykalnymi akcentami, bo tak jest ciekawiej. Wykonawcy mówią, rapują, śpiewają, melorecytują, a i tanecznie pląsają. W naszej śpiewogrze narasta napięcie w relacjach damsko-męskich, bo trójdzielny spektakl odsłania znane wszystkim gierki i podchody obu płci. Mieszają się konwencje, stylistyki i kanony estetyczne. Cytaty z „Wesela” oraz plotkarskie wtręty przeplatają się z tekstami Hemara i przyśpiewkami, a wszystko spina refleksyjna pieśń kolegi Tadeusza, w której padają ważne pytania o to, czym jest teatr… Widowisko dosmacza piękna muzyka grana na żywo przez Dariusza Jarosa i choreografia autorstwa Tomka Dajewskiego – opisują spektakl alchemicy.

Bilety w cenie 10 zł.

 

Kwi
7
sob
Spektakl „Ostra jazda” @ Świdnica
Kwi 7@18:00 – 20:00

7 kwietnia o godz. 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie sie spektakl „Ostra jazda” w wykonaniu Teatru Komedia z Warszawy.

Co się dzieje kiedy tracimy pracę? Szukamy nowej! Ale droga, którą przemierzamy, aby zdobyć wymarzone stanowisko może być długa i wyboista, a i poszukiwania mozolne. Co robią bohaterowie „Ostrej jazdy”, którzy z dnia na dzień utracili pracę? Postanawiają iść na skróty. Nie chcą walczyć o nową posadę i czekać miesiącami na zatrudnienie. Sami wymyślają sobie zajęcie! Wpadają na karkołomny i dosyć niebezpieczny pomysł – postanawiają zrealizować… film erotyczny. Wszystko wydaje się proste: trzeba tylko zatrudnić odpowiednich „aktorów” i ruszyć z produkcją, która przysporzy im mnóstwo pieniędzy! Wszystko zaplanowane jest w szczegółach…ale jak to w życiu bywa, a w komedii to już na pewno,  nie wszystko jest takie jakie na pozór wygląda. Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i bardzo komplikuje, a to z kolei powoduje mnóstwo śmiesznych sytuacji i zabawę aż do łez.

Spektakl trwa 2 godz. 10 min.

Obsada:
Marta Wierzbicka
Magdalena Wójcik
Mirosław Baka
Jan Jankowski
Przemysław Sadowski

Bilety można kupić TUTAJ.

Kwi
8
nie
Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości @ Świdnica
Kwi 8@07:00 – 13:00

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza miłośników starych mebli, militariów, bibelotów i innych osobliwości na świdnicki Rynek.

Kwi
11
śr
Konkurs Recytatorski – eliminacje @ Świdnica
Kwi 11@10:00 – 14:00

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to miliony uczestników, to ich kulturalne wzbogacenie przez uprawianą sztukę, ich świetne osiągnięcia w dziedzinie sztuki recytacji, kształtowanie postaw i charakterów przez mówienie o ważnych sprawach swojego pokolenia, środowiska, kraju.

Świdnicki Ośrodek Kultury informuje, że Towarzystwo Kultury Teatralnej ogłosiło 63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.

Eliminacje środowiskowe (opcjonalnie) w szkołach należy przeprowadzić w dogodnym dla szkoły terminie. Każdą ze szkół powinno reprezentować do 4 wykonawców (łącznie we wszystkich kategoriach).

Zgłoszenia uczestników należy wysłać na adres: Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, 58-100 Świdnica do dnia 29.03 2018 r.

Eliminacje rejonowe konkursu odbędą się w Świdnicy 11 kwietnia o godz. 10.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43.

Pierwszym etapem TURNIEJU TEATRÓW JEDNEGO AKTORA są już eliminacje rejonowe, prezentacje będą oceniane podczas tychże eliminacji. Zgłoszenia monodramów należy złożyć u organizatora (Świdnicki Ośrodek Kultury).

Wszelkie informacje na temat konkursu można uzyskać w Świdnickim Ośrodku Kultury u Mariusza Kozłowskiego, tel. 74 8515654, 605 821 750, m.kozlowski@sok.com.pl.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Kwi
25
śr
Konkurs recytatorski „Arka” @ Świdnica
Kwi 25 – Kwi 26 całodniowy

XIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy „Arka” odbędzie się 25-26 kwietnia godz. 10.00 w Klubie Bolko, Plac Grunwaldzki 11. Celem konkursu jest popularyzacja poezji i prozy Jana Pawła II, pielęgnowanie wartości estetycznych i literackich języka ojczystego oraz promowanie autorskich prezentacji i twórczości literackiej oraz wokalno-muzycznej o Janie Pawle II, a także wykorzystanie jego tekstów do tworzenia utworów poezji śpiewanej.

Każda placówka może delegować do 3 recytatorów – wykonawców /z każdej kategorii/, po wcześniejszych eliminacjach szkolnych. Więcej infomacji o zgłoszeniach znajdziesz TUTAJ.

Kwi
26
czw
Miejskie szydełkowanie @ Świdnica
Kwi 26@17:00 – 19:00

26 kwietnia o godz. 17.00 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych odbędzie się kolejne spotkanie szydełkowe, organizowane w ramach akcji „Świdnickie szydełkowanie – ubierzmy Nasze Miasto na Niepodległość”.

Efektem spotkań będzie stworzenie „ubrania” składającego się z białych i czerwonych kwadratów o wymiarach 10 x 10 cm, które będzie służyło jako ozdoba jednego z elementów przestrzeni publicznej miasta. Wstęp wolny.

Maj
6
nie
Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości @ Świdnica
Maj 6@07:00 – 13:00

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza miłośników starych mebli, militariów, bibelotów i innych osobliwości na świdnicki Rynek.

Maj
24
czw
Miejskie szydełkowanie @ Świdnica
Maj 24@17:00 – 19:00

24 maja o godz. 17.00 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych odbędzie się kolejne spotkanie szydełkowe, organizowane w ramach akcji „Świdnickie szydełkowanie – ubierzmy Nasze Miasto na Niepodległość”.

Efektem spotkań będzie stworzenie „ubrania” składającego się z białych i czerwonych kwadratów o wymiarach 10 x 10 cm, które będzie służyło jako ozdoba jednego z elementów przestrzeni publicznej miasta. Wstęp wolny.