Kalendarz

Kalendarz

Kwi
29
sob
VII Zlot Motocykli @ Świebodzice
Kwi 29@15:00 – 18:00

Zlot motocykli, quadów, pojazdów militarnych już po raz VII zagości na świebodzickim Rynku. Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie się o godz. 15.00. W programie imprezy jest poświęcenie pojazdów a także widowiskowy przejazd ryczących i trąbiących maszyn ulicami miasta, pod hotel Księżyc.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji będzie otwarta w godzinach od 13.00 do 16.00, plenerowa wystawa zabytkowych motocykli, mopedów, skuterów i motorowerów, zbieranych i z pasją odnawianych przez świebodziczanina Piotra Sosika.

Maj
1
pon
Święto Czekolady @ Park w Świebodzicach
Maj 1@14:00 – 18:00

Kolejna edycja wyjątkowej, niepowtarzalnej i bardzo słodkiej imprezy rozpocznie się w Parku Miejskim o godz.14.00. W tym roku, ze względu na 70-lecie najsłynniejszego cukierka ze Świebodzic – „Michałka”, organizatorzy szykują moc atrakcji. W programie m. in. przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, wioska olimpijska, mega gry planszowe dla najmłodszych, fotoboksik, kącik małego artysty, czekoladowe konkursy i biżuteria oraz wielkie bańki mydlane. Nie zabraknie stoisk ze słodkościmi pod różnymi postaciami (wata cukrowa, rurki, gofry, popcorn – rzecz jasna o smaku czekolady). Na festynie zaparkują także food trucki z pysznym tajskim i włoskim jedzeniem.

Maj
5
pt
Dzień Akceptacji i Zrozumienia @ Rynek i Park w Świebodzicach
Maj 5@11:00 – 13:00

„Radość, integracja, tolerancja” – to hasła I Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia. Wydarzenie rozpocznie się mszą św. w parafii św. Piotra i Pawła w Świebodzicach o godz. 11.00. Następnie odbędzie się przemarsz ulicami miasta do Parku Miejskiego. Tam na uczestników czekają integracyjne gry i zabawy, w których wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, instytucji zrzeszających osoby niepełnosprawne w Świebodzicach, delegacje uczniów z placówek i szkół.
Wydarzenie objął Patronatem Honorowym burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.