Kalendarz

Kalendarz

Lut
24
sob
10-lecie zespołu Tantua
Lut 24@19:00 – 21:00

W sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury 24 lutego o godz. 19.00 odbędzie sie koncert świdnickiego zespołu Tantu, z okazji 10-lecia swojej działaności twórczej.

Tantua to zespół muzyki niestandardowej, bazujący na instrumentach etnicznych z całego świata. Tantua to grupa osób zafascynowanych tworzeniem autorskiej muzyki, której kanwę stanowią unikalne brzmienia instrumentów pochodzących z różnych zakątków świata. Choć zespołowi najbliżej jest do stylistyki etno czy folk, to cel jaki przyświeca twórcom wykracza poza ramy tych gatunków, kierując się w stronę form bardziej współczesnych. Łącząc stateczność ludowych melodii ze swobodą improwizacji, zderzając łagodność naturalnych brzmień z „punkową” zadziornością, a transowość afrykańskich bębnów z przestrzennością subtelnych ambientowych plam dźwiękowych. Tantua tworzy na koncertach specyficzną atmosferę, dając słuchaczom możliwość obcowania z muzyką spoza tzw. „głównego nurtu”, w której liczy się przede wszystkim świeżość brzmienia i autentyczność przekazu.

Grupa stanowi formację niezależną, otwartą na wszelkie wartościowe propozycje i światłe inicjatywy. W świecie zdominowanym przez „masowe doznania”, żyjąc w „zagonionej” codzienności, staramy się wyrwać dla siebie kawałek autentycznego „tu i teraz”, w którym na nowo odkrywamy tkwiącą w głębi każdego z nas radość świadomego słuchania i świadomego tworzenia.

Skład grupy:
Witek Kowaliszyn – spiritus movens, multiinstrumentalista (instrumenty etniczne), twórca i budowniczy wielu instrumentów w zespole
Viktoriia Kholod – wokalizy, śpiew w języku ukraińskim
Paweł Cychowski – gitar akustyczna, elektryczna
Mateusz Chochołek – bębny ręczne, perkusjonalia, przeszkadzajki
Darek Miziarski – instrumenty klawiszowe, samplery.