Kalendarz

Kalendarz

Kwi
27
czw
Wieczory z kinem rosyjskim -„On drakon” @ Galeria Fotografii
Kwi 27@18:00 – 20:00

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza 27 kwietnia na kolejne spotkanie z cyklu Wieczory z kinem rosyjskim – wiosna 2017. Podczas wydarzenia zaplanowano prezentację „Jak projektować smocze zamki” architekt Izabeli Cichońskiej, a także pokaz fragmentów filmu „ON DRAKON” (2015) w reż. Indara Dżendubajewa. Spotkanie poprowadzi Natalia Nikolska.

Wstęp wolny.

Kwi
29
sob
Koncert rodzinny „Wiosenne Nutki” @ Klub Bolko
Kwi 29@12:00 – 13:30

Świdnicki Ośrodek Kultury i Muzaza zapraszają 29 kwietnia na koncert rodzinny pt. „Wiosenne nutki dla naszych malutkich”. Występ będzie mozna zobaczyć o godzinach – 12.00 i 13.30 w Klubie Bolko w Świdnicy.
„Wiosenne nutki dla naszych malutkich” to kolejny rodzinny koncert Gordonowski w Świdnicy przeznaczony dla rodziców z dziećmi do 7 lat. Tym razem zabrzmi muzyka poważna niemalże wszystkich epok, m.in. Mozarta, A. Vivaldiego, G.F. Haendla, Gershwina – w większości we własnych aranżacjach tworzonych na potrzeby koncertu. „Cztery pory roku” Vivaldiego, „Czardasz”, ale też „Prząśniczki” czy słynny „Summertime” to tylko niektóre z utworów z tego jakże ciekawego i bardzo zróżnicowanego repertuaru.

Koncert realizowany jest w oparciu o teorię uczenia się muzyki profesora Edwina E. Gordona (University of South Carolina, USA). Celem tej metody umuzykalnienia jest kształtowanie języka muzycznego dzieci oraz wspieranie ich wszechstronnego rozwoju. Forma spotkania jest bardzo swobodna. Dzieci wraz z rodzicami siedzą na podłodze między muzykami i aktywnie uczestniczą w koncercie. Wykonawcy nawiązują kontakt z publicznością i zachęcają do wspólnego śpiewania, tańczenia i rytmizowania. Do współtworzenia i improwizowania zapraszamy najmłodszych słuchaczy z własnymi „instrumentami” (np. ulubiona grzechotka, dzwoneczki, bębenek, marakasy).

Wśród wykonawców znajdą się goście z NFM we Wrocławiu, którzy na co dzień zajmują się edukacją muzyczną maluchów wg teorii uczenia się E.E.Gordona, a także warszawski kwartet smyczkowy The Sound Quartet oraz świdnicka MUZAZA.

Bilety w cenie – 12 zł. normalny, 10 zł. ulgowy

Maj
12
pt
Alchemia Teatralna. Warsztaty @ Galeria Fotografii
Maj 12@15:30 – 18:30

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu Alchemia teatralna organizuje warsztaty dramatopisarskie, które poprowadzi Mateusz Pakuła

12.05- godz.15.30-18.30

13.05 – godz.10.30- 14.30

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA–zapisy h.szymanska@sok.com.pl

Mateusz Pakuła (1983) – wielokrotnie wyróżniany i nagradzany dramatopisarz i dramaturg. Absolwent dramaturgii na Wydziale Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie. Wydał pięć książek z dramatami: Wieloryb The Globe (2016), zbiór Panoptikos (2015), dyptyk Na końcu łańcucha (2012) ), Kowboj Parówka i trzy inne sztuki (2012) oraz Biały Dmuchawiec. Pięć sztuk teatralnych (2010). Jego dramaty tłumaczone były na angielski, niemiecki, czeski, hiszpański i ukraiński.