Kalendarz

Kalendarz

Mar
27
pon
Spektakl „Niezapominajki”. Teatrzyk Zielona Gęś @ Świdnicki Ośrodek Kultury
Mar 27@12:00 – Mar 28@02:00

W 27 marca Dniu Międzynarodowego Dnia Teatru w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się  spektakl „Niezapominajki” w wykonaniu Teatrzyku „Zielona Gęś”, działającego przy Domu Dziennym „SENIOR – WIGOR”. Spektakl „Niezapominajki” jest patchworkiem zszytym ze wspomnień pięciu kobiet. Wspomnień bardzo trudnych, sięgających czasów II wojny i tych radosnych, gdy królowały miłość i zabawa.

Mar
29
śr
Spotkanie z Gabrielem Kamińskim @ Galeria Fotografii
Mar 29@18:00 – 20:00

Spotkanie autorskie z poetą, prozaikiem, księgarzem, wydawcą i dziennikarzem Gabrielem Leonardem Kamińskim z Wrocławia odbędzie się w ramach Świdnickiej Środy Literackiej. Rozmowę z gościem poprowadzi Wojciech Koryciński. Podczas wydarzenia zaplanowano również prezentację świdnickiego środowiska literackiego w „Pomostach” oraz w czasopiśmie internetowym „Helikopter”. Publiczność będzie miała okazję także poznać świdniczan działających  w grupie „Rubikon”.

Integralną częścią ŚŚL jest Turniej Jednego Wiersza, w którym nagrodą jest 100 zł (należy tylko przyjść i przeczytać SWÓJ wiersz).

Zdjęcie: wikipedia.pl

Mar
31
pt
Koncert organowy @ Kościół Pokoju
Mar 31@17:00 – 19:00

W 332. rocznicę urodzin Johanna Sebastiana Bacha w Kościele Pokoju w Świdnicy odbędzie się koncert organowy. Utwory z XVII i XVIII wieku słynnego kompozytora przybliżą słuchaczom świdniccy organiści – Maciej i Zuzanna Batorowie oraz Jakub Moneta.

Wernisaż wystawy Roberta Kukli @ Miejski Dom Kultury
Mar 31@18:00 – 20:00

Świdnicki artysta, zajmujący się malarstwem, street artem, scenografią teatralną oraz projektowaniem graficznym Robert Kukla 31 marca w Galerii Kominkowej na pierwszym piętrzem w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach otworzy swoją wystawę pod tytułem „Muzycy”.

Kwi
6
czw
Konkurs Recytatorski. Eliminacje @ Świdnicki Ośrodek Kultury
Kwi 6@10:00 – 13:00

W sali Świdnickiego Ośrodka Kultury o godz. 10.00 rozpoczną się eliminacje miejsko-powiatowe do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Pierwszym etapem jest TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA, podczas którego zaprezentowane zostaną zgłoszone wcześniej monodramy.

Zgłoszenia uczestników należy wysłać na adres: Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, 58-100 Świdnica do dnia 20.03 2017 r. Karty zgłoszenia i regulamin konkursu można pobrać ze strony www.sok.com.pl

 

Kwi
8
sob
Spektakl dla dzieci „Leśne przygody Tymoteusza” @ Świdnicki Ośrodek Kultury
Kwi 8@16:00 – 18:00

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 3 do 9 lat. „Leśne przygody Tymoteusza” to druga część perypetii sympatycznego misia wymyślonego przed laty przez Jana Wilkowskiego.Tym razem Tymek wybiera się na grzybobranie do lasu, gdzie czeka na niego wiele niespodzianek. W przedstawieniu zabraknie też chytrego lisa, tym razem w roli myśliwego. W odpowiednim momencie pojawi się również nieco staroświecki, ale jak zawsze opiekuńczy tato niedźwiedź.
Adaptacja – Krzysztof Dutkiewicz
Scenografia – Jan Zieliński
Muzyka – Krzysztof Arciszewski
Reżyseria – Zespół
opieka artystyczna – Bogdan Nauka
Występują: Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Dorota Bąblińska-Korczycka, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski

Bilet 12 zł (parter), 10 zł (balkon); Sprzedaż prowadzi: Informacja Turystyczna, Rynek/Wewnętrzna 2, tel. 74 852 02 90,

Kwi
9
nie
Wycieczka do perły śląskiego baroku @ Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie
Kwi 9@09:00

Wycieczka do Krzeszowa rozpocznie cykl podróży w ramach projektu „Świdnica z przewodnikiem”. Pierwsza z nich zaplanowana została na 9 kwietnia. W programie zwiedzania inaguracyjnej wyprawy m.in. Bazylika Wniebowzięcia NMP, Kościół pw. św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, podziemia kościoła klasztornego, strych i wieża bazyliki, muzeum opactwa, letni pawilon na wodzie.
Na wycieczkę obowiązują zapisy w Informacji Turystycznej w Świdnicy. Rozpoczną się one w sobotę, 25 marca od godz. 10.00. Koszt wyjazdu to 10 zł + bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.