Kalendarz

Kalendarz

Mar
31
pt
Koncert organowy @ Kościół Pokoju
Mar 31@17:00 – 19:00

W 332. rocznicę urodzin Johanna Sebastiana Bacha w Kościele Pokoju w Świdnicy odbędzie się koncert organowy. Utwory z XVII i XVIII wieku słynnego kompozytora przybliżą słuchaczom świdniccy organiści – Maciej i Zuzanna Batorowie oraz Jakub Moneta.

Wernisaż wystawy Roberta Kukli @ Miejski Dom Kultury
Mar 31@18:00 – 20:00

Świdnicki artysta, zajmujący się malarstwem, street artem, scenografią teatralną oraz projektowaniem graficznym Robert Kukla 31 marca w Galerii Kominkowej na pierwszym piętrzem w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach otworzy swoją wystawę pod tytułem „Muzycy”.

Kwi
1
sob
VI Dzień Bańki Mydlanej @ zalew Witoszówka w Świdnicy
Kwi 1@13:00 – 15:00
VI Dzień Bańki Mydlanej @ zalew Witoszówka w Świdnicy | Świdnica | Województwo dolnośląskie | Polska

Ale Heca! po raz szósty zaprasza do wspólnej zabawy. Na promenadzie nad zalewem Witoszówka będzie można puszczać banki mydlane w dowolnym rozmiarze. Organizatorzy zapewniają płyn mydlany, będzie również stanowisko do samodzielnego wykonania sprzętu do tworzenia baniek. Warto zabrać także własne urządzenia! Udział jest bezpłatny.

Ze zdrowiem na wiosnę @ Galeria Świdnicka
Kwi 1@13:00 – 17:00

Powiat świdnicki i Galeria Świdnicka zachęcają wszystkich mieszkańców powiatu świdnickiego do kreatywnego dbania o własne zdrowie.
W godzinach 13.00-17.00 czekać na chętnych będą specjaliści, którzy przeprowadzą szereg badań m.in. USG tarczycy, spirometrię, masaż limfatyczny nóg, masaż relaksacyjny dłoni i twarzy. Będzie można sprawdzić swój wzrok oraz słuch. Badania są bezpłatne.

Mecz piłkarski: Świdnica – Oleśnica
Kwi 1@16:00 – 18:00

Mecz piłkarskiej IV ligi: Polonia-Stal Świdnica – Pogoń Oleśnica

I mecz siatkarek: Świdnica – Opole
Kwi 1@17:00 – 19:00

I mecz drugiej rundy fazy play-off o awans do I ligi: MKS Polonia Świdnica – AZS Uniwersytet Opole

Kwi
2
nie
Giełda staroci @ Świdnica
Kwi 2@08:00 – 14:00

Giełda Staroci od ponad ćwierćwiecza gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można.

Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.

II mecz siatkarek: Świdnica – Opole
Kwi 2@17:00 – 19:00

II mecz drugiej rundy fazy play-off o awans do I ligi: MKS Polonia Świdnica – AZS Uniwersytet Opole

Kwi
5
śr
Partia Razem o miejskiej komunikacji @ Galeria Fotografii
Kwi 5@18:00 – 19:30

Czy mieszkańcy Świdnicy, Świebodzic i okolic są zadowoleni z komunikacji publicznej?  Jak powinno wyglądać jej finansowanie i organizacja? Takiej tematyce poświęcone będzie  spotkanie otwarte „Jakość i funkcjonowanie komunikacji publicznej w naszym regionie”, na które zaprasza Partia Razem. Specjaliści z Partii Razem odpowiedzą na najważniejsze pytania mieszkańców oraz przedstawią propozycje rozwiązań.

Kwi
6
czw
Konkurs Recytatorski. Eliminacje @ Świdnicki Ośrodek Kultury
Kwi 6@10:00 – 13:00

W sali Świdnickiego Ośrodka Kultury o godz. 10.00 rozpoczną się eliminacje miejsko-powiatowe do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Pierwszym etapem jest TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA, podczas którego zaprezentowane zostaną zgłoszone wcześniej monodramy.

Zgłoszenia uczestników należy wysłać na adres: Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, 58-100 Świdnica do dnia 20.03 2017 r. Karty zgłoszenia i regulamin konkursu można pobrać ze strony www.sok.com.pl

 

opera Rigoletto @ CINEMA 3D
Kwi 6@19:45
Kwi
8
sob
Spektakl dla dzieci „Leśne przygody Tymoteusza” @ Świdnicki Ośrodek Kultury
Kwi 8@16:00 – 18:00

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 3 do 9 lat. „Leśne przygody Tymoteusza” to druga część perypetii sympatycznego misia wymyślonego przed laty przez Jana Wilkowskiego.Tym razem Tymek wybiera się na grzybobranie do lasu, gdzie czeka na niego wiele niespodzianek. W przedstawieniu zabraknie też chytrego lisa, tym razem w roli myśliwego. W odpowiednim momencie pojawi się również nieco staroświecki, ale jak zawsze opiekuńczy tato niedźwiedź.
Adaptacja – Krzysztof Dutkiewicz
Scenografia – Jan Zieliński
Muzyka – Krzysztof Arciszewski
Reżyseria – Zespół
opieka artystyczna – Bogdan Nauka
Występują: Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Dorota Bąblińska-Korczycka, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski

Bilet 12 zł (parter), 10 zł (balkon); Sprzedaż prowadzi: Informacja Turystyczna, Rynek/Wewnętrzna 2, tel. 74 852 02 90,

Kwi
9
nie
Wycieczka do perły śląskiego baroku @ Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie
Kwi 9@09:00

Wycieczka do Krzeszowa rozpocznie cykl podróży w ramach projektu „Świdnica z przewodnikiem”. Pierwsza z nich zaplanowana została na 9 kwietnia. W programie zwiedzania inaguracyjnej wyprawy m.in. Bazylika Wniebowzięcia NMP, Kościół pw. św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, podziemia kościoła klasztornego, strych i wieża bazyliki, muzeum opactwa, letni pawilon na wodzie.
Na wycieczkę obowiązują zapisy w Informacji Turystycznej w Świdnicy. Rozpoczną się one w sobotę, 25 marca od godz. 10.00. Koszt wyjazdu to 10 zł + bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Kwi
30
nie
International Balloon Festival @ Krzyżowa
Kwi 30@16:00 – Maj 2@16:00