Kalendarz

Kalendarz

Lut
24
pt
Karl Hansen – Gospel – wernisaż wystawy @ Wieża Ratuszowa
Lut 24@18:00 – 19:00
Karl Hansen - Gospel - wernisaż wystawy @ Wieża Ratuszowa | Świdnica | Województwo dolnośląskie | Polska

Karl Hansen  – fotograf, stypendysta prezydenta Świdnicy w dziedzinie kultury 2012. Publikował swoje zdjęcia m.in. w dwóch kryminałach autorstwa Wojciecha Korycińskiego: Tajemnice ulicy Pańskiej (2010), Niebieskie zakony (2013) oraz w projektach literackich wydawnictwa Kiklop. Współautor publikacji Palimpsest (2014, Fundacja Archeologia Fotografii).

W cyklu Gospel pamięć i przemijanie to dwa kluczowe motywy, a obrazy mają formę kontemplacji i zamyślenia nad aspektami egzystencji człowieka.

Fot. ilustracyjna – Karl Hansen – zdjęcie z cyklu „Shapes of Nature”

Mike Parker’s Trio Theory – koncert @ Klub Bolko
Lut 24@19:00 – 20:00
Mike Parker's Trio Theory - koncert @ Klub Bolko | Świdnica | Województwo dolnośląskie | Polska

W piątek, 24 lutego o 19:00, w Klubie „Bolko” zaprezentuje się Mike Parker’s Trio Theory. Liderem tej amerykańskiej grupy jest wybitny nowojorski kontrabasista i kompozytor – Mike Parker – wspomagany przez utalentowanego perkusistę Franka Parkera (członka kwartetu Kurta Ellinga, dwukrotnie nominowanego do nagrody Grammy). Do Amerykanów dołączy na scenie polski saksofonista tenorowy – Sławek Pezda.

SAXOFOUR – koncert @ Klub Bolko
Lut 24@20:00 – 21:00
SAXOFOUR - koncert @ Klub Bolko | Świdnica | Województwo dolnośląskie | Polska

SAXOFOUR to kwartet saksofonowy założony w 2014 roku przez absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W swoim repertuarze mają zarówno standardy jazzowe, muzykę klasyczną, jak i utwory rozrywkowe czy adaptacje muzyki filmowej. W Świdnicy wystąpią w składzie: Piotr Szwec – saksofonista altowy i sopranowy, Łukasz Zgoda – saksofonista altowy, Paweł Pawlicki – saksofonista tenorowy, Robert Kuś – saksofonista barytonowy. (Będzie można posłuchać ich w kawiarni „Na piętrze” po koncercie Mike Parker’s Trio Theory).

Lut
25
sob
„Truskawka” – świdnicki przegląd muzyczny @ Klub Bolko
Lut 25@18:00 – 20:00
"Truskawka" - świdnicki przegląd muzyczny @ Klub Bolko | Świdnica | Województwo dolnośląskie | Polska

„Truskawka” to jeden z najstarszych przeglądów muzycznych na Dolnym Śląsku – pierwsza edycja imprezy miała miejsce w 1987 roku. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy postanowili skupić się tylko na scenie świdnickiej. Nowością jest także jury – zamiast przedstawicieli świata kultury to publiczność wskaże swojego faworyta, który zdobędzie 1000 zł. O główną nagrodę będą walczyć cztery zespoły: Chubby (rock/blues), Iluminator (funk/rock), Plethora (metal) i Rohele (grunge/garage/rock). Jako goście wystąpią muzycy z zespołu Exorcizphobia (trash) z czeskiego Trutnova.

Lut
26
nie
Bieg Tropem Wilczym
Lut 26@12:00 – 13:00

Punktualnie w samo południe w niedzielę, 26 lutego wystartuje w Świdnicy „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Areną imprezy będą obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej.

Zgłoszenia i zapisy do biegu przyjmowane będą w dniu imprezy w Biurze Zawodów w hali lodowiska. Pierwszych 550 osób, które zapiszą się na bieg otrzyma pakiety startowe z pamiątkową koszulką, a na mecie medal. Do pokonania będzie dystans 1963 metrów. Na mecie dla uczestników przewidziano poczęstunek: ciepły napój i harcerska grochówka. Będzie też możliwość zagrzania się przy ognisku.

Impreza ma charakter rekreacyjny, głównym celem jest przekazanie treści historycznych oraz popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych – grup zbrojnych walczących z władzą komunistyczną w Polsce po 1945 roku. Przed biegiem w katedrze odbędzie się uroczysta msza święta, natomiast na 2 marca w teatrze zaplanowano pokaz filmowy oraz występy artystyczne młodzieży z Młodzieży Domu Kultury w Świdnicy. Udział we wszystkich przedsięwzięciach jest wolny.

Więcej informacji, scenariusz, regulamin na www.osir.swidnica.pl oraz www.tropemwilczym.pl/bieg/swidnica/

Program „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” Świdnica 2017

26.02.2017 (niedziela)

10.00-11.30 – zapisy do biegu (hol lodowiska, ul Śląska)

12.00 – odśpiewanie hymnu Polski, oficjalny start biegu

ok. 13.00 – zakończenie imprezy

 

Wydarzenia towarzyszące

26.02.2017 (niedziela)

10.00 – msza święta (Katedra świdnicka, pl. Jana Pawła II)

ok. 11.00 – autobus spod katedry na teren ŚOSiR-u, kurs powrotny ok. 13.00

 

2.03.2017 (czwartek)

17.00 – prelekcja filmu „Hieronim Bednarski – wyklęty z czerwonej wsi”, wykład o żołnierzach wyklętych ks. Marcina Werczyńskiego, blok artystyczny młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury, dyskusja (Teatr Miejski, Rynek)

„Sekretne życie tygrysów łazienkowych” – spektakl @ Świdnicki Ośrodek Kultury
Lut 26@18:00 – 19:30
"Sekretne życie tygrysów łazienkowych" - spektakl @ Świdnicki Ośrodek Kultury | Świdnica | Województwo dolnośląskie | Polska

„Sekretne życie tygrysów łazienkowych” to najnowszy spektakl Grupy Dorosłych w ramach projektu Świdnickiego Ośrodka Kultury „Alchemia teatralna”. Spektakl cieszy się tak dużą popularnością, że postanowiono przygotować kolejny pokaz.

Więcej szczegółów można znaleźć TU.

Mar
6
pon
Spotkanie z mieszkańcami Kraszowic @ Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa
Mar 6@17:00 – 19:00

Podczas spotkań przedstawiony zostanie zakres inwestycji, jakie są i będą realizowane w poszczególnych dzielnicach miasta w najbliższych latach oraz zasady kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Będzie to doskonała okazja do rozmowy o potrzebach i pomysłach świdniczan związanych z funkcjonowaniem miasta.

W spotkaniu weźmie udział prezydent miasta i komendant policji.

Mar
9
czw
Musical III LO „Krok w dorosłość” @ sala teatralna Świdnica
Mar 9@17:00 – 20:00
Mar
11
sob
Tomasz Raczek. Spotkanie autorskie @ MBP Świdnica
Mar 11@18:00 – 20:00
Mar
12
nie
Charytatywny koncert operetkowy @ sala teatralna Świdnica
Mar 12@16:00 – 17:30

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie świdniczanina Artura Klai.

Kwi
30
nie
International Balloon Festival @ Krzyżowa
Kwi 30@16:00 – Maj 2@16:00