Strona główna Sport Inne Jerzy Brzostowski mistrzem świata!

Jerzy Brzostowski mistrzem świata!

1

Zawodnik UKS-u Taekwondo Gryf Świdnica Jerzy Brzostowski po raz drugi sięgnął po tytuł mistrza świata, ale tym razem już w kategorii seniorów! Najważniejsza impreza sezonu rozegrana została w dniach 10-12 lipca w Londynie.

SONY DSC

Jurek wygrał konkurencję walk light contact w kategorii -58kg czarnych pasów. Jest to oczywiście największy sukces świdniczanina i jego najcenniejsza zdobycz w bogatej już kolekcji trofeów. Do złota podopieczny Waldemara Zdebskiego dołożył brąz w konkurencji technik specjalnych. Jerzy Brzostowski oba medale zdobył już pierwszego dnia, kiedy to startowali tylko seniorzy posiadający stopnie mistrzowskie. W pozostałe dwa dni pomagał mniej doświadczonym zawodnikom i promował nasze miasto. W londyńskich mistrzostwach startowali najlepsi zawodnicy z 23 krajów świata. Reprezentacja Polski wywalczyła w sumie 32 krążki, w tym 11 złotych, 12 srebrnych i 9 brązowych. Po znakomitych startach Jurek znalazł czas na zwiedzanie Londynu, a w drodze powrotnej stolicy Francji – Paryża. – Dziękuję za pomoc w wyjeździe na turniej wszystkim sponsorom, a w szczególności prezydent Świdnicy Beacie Moskal-Słaniewskiej – wyznał szczęśliwy Jerzy Brzostowski, złoty i brązowy medalista Mistrzostw Świata Taekwondo UITF Londyn 2015.