Strona główna Sport Moto Jarosław Kamieniarz znów błysnął formą!

Jarosław Kamieniarz znów błysnął formą!

0

Bardzo udany występ ma za sobą świdnicki kierowca kartingowy, Jarosław Kamieniarz. Nasz zawodnik okazał się we Wrocławiu najlepszy podczas pierwszej rundy Mistrzostw Polski Tobikart, nowego cyklu mistrzowskiego w kartingu halowym. Impreza była zarazem trzecią edycją Mistrzostw Dolnego Śląska.

Jarosław Kamieniarz po raz trzeci stanął na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Dolnego Śląska i został liderem Mistrzostw Polski Tobikart w kategorii Max. Do tego wspólnie z team’em BRT sięgnął po trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Zawody były dla mnie bardzo udane. Po raz trzeci z rzędu (2016, 2017, 2018) zwyciężyłem w Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii Max – powyżej 95 kg wagi. Dodatkowo zająłem pierwszą lokatę w klasyfikacji Masters, czyli zawodników powyżej 35 lat, a z moim zespołem BRT wywalczyliśmy trzecią pozycję w klasyfikacji drużynowej. Jak się nie cieszyć? Świetnie zorganizowane zawody, stojące na bardzo wysokim poziomie sportowym. Do tego na starcie obserwowaliśmy kierowców z całej Polski – mówi Jarosław Kamieniarz.

We Wrocławiu odbyły się cztery punktowane wyścigi eliminacyjne. Suma punktów z trzech najlepszych wyścigów, ustawiała nas na starcie finału. Ostatecznie w wielkim finale wystartowałem z trzeciej pozycji, metę przekroczyłem jako pierwszy zawodnik. Niby przepis na sukces łatwy, ale realizacja już taka nie jest. Zawodnicy wkładają dużo pracy w treningi i przygotowania. Poziom sportowy był niezwykle wysoki, a stawka wyrównana. Trzeba uważać na każdego, bo wszyscy są bardzo dobrzy. Nie ma tutaj „murowanego faworyta”, ich jest zawsze kilku i tym bardziej cieszy mnie wynik, który osiągnąłem. To również dodatkowa motywacja do treningów. Kolejne zawody niebawem, więc nie ma czasu na odpoczynek. Chciałbym bardzo podziękować firmie AT-Trans z Bielawy za ogromną pomoc w realizacji moich startów – dodaje szczęśliwy Jarosław Kamieniarz.