Strona główna Sport Piłka nożna Trzy punkty dla Świdnicy! Po raz piąty z rzędu…

Trzy punkty dla Świdnicy! Po raz piąty z rzędu… [FOTO]

0

Nie zwalniają tempa piłkarze Polonii-Stali Świdnica walczący o punkty w rozgrywkach seniorskiej IV ligi grupy wschodniej. Biało-zieloni odnieśli już piąte z rzędu zwycięstwo, tym razem pokonując na wyjeździe Bystrzycę Kąty Wrocławskie 3:2.

Od początku Poloniści narzucili swoje warunki gry. Już w 13. minucie bramkarz rywali znalazł się w tarapatach po strzale Wojciecha Szuby. Golkiper „wypluł” przed siebie piłkę, do niej jako pierwszy dopadł Robert Myrta, ale niestety jego dobitka została zablokowana przez wracającego obrońcę drużyny Bystrzycy. Nasze starania przyniosły w końcu efekt w 24. minucie. Idealnie z rzutu rożnego na głowę Patryka Salamona dorzucił Wojciech Szuba i po chwili na stadionie położonym przy ulicy Kamila Cypriana Norwida mieliśmy 1:0 dla przyjezdnych. Biało-zieloni szukali kolejnych trafień, lecz razili nieskutecznością. W 39. minucie jedna z nielicznych okazji gospodarzy okazała się skuteczna. Przeciwnicy otrzymali dość szczęśliwy rzut wolny z bocznego sektora boiska po błędnej decyzji arbitra. Dośrodkowanie, celna główka Tomasza Brodko i zrobiło się 1:1.

Po zmianie stron ruszyliśmy do zdecydowanej ofensywy. Już w 48. minucie wróciliśmy na prowadzenie. Wojciech Szuba mocno wrzucił piłkę w pole karne, a ta bezpośrednio wpadła do sieci zaskakując bezradnego bramkarza rywali. Kwadrans później było już 3:1. Z okolicy linii pola karnego uderzył Kamil Szczygieł, piłkę odbił przed siebie golkiper, a akcję sfinalizował Robert Myrta. W końcówce meczu miejscowi zdołali jeszcze zmniejszyć kontakt, ale ostatecznie w pełni zasłużone trzy punkty pojechały do Świdnicy. Po raz kolejny na boisku w barwach świdnickiego zespołu znaleźli się młodzi gracze, na co dzień rywalizujący w Lidze Dolnośląskiej Juniorów i Juniorów Młodszych. Debiut w piłce seniorskiej zaliczył bramkarz Kacper Szczepaniuk (rocznik 2000), na boisku oglądaliśmy też jego rówieśników Michała Somalę (po raz kolejny pełen dystans 90 minut!), Szymona Kopacza, Jakuba Białasa, Macieja Mazankę (rocznik 1999) i już etatowych piłkarzy pierwszej drużyny Eryka Klemińskiego, Krystiana Jagiełę i Oskara Łuszkiewicza (rocznik 1998). W ostatnich minutach meczu średnia wieku naszej drużyny wynosiła niewiele ponad 20 lat!

Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Polonia-Stal Świdnica 2:3 (1:1)

Polonia-Stal: B. Kot (67′ Szczepaniuk), Klemiński (79′ Białas), Jędrasiewicz, Salamon, Ł. Kot (57′ Mazanka), Somala, Łuszkiewicz, Szuba, Szczygieł (82′ Kopacz), Jagieła, Myrta

/FOTO: Kamil Ziobrowski/