Strona główna Sport Piłka nożna Hokejowy rezultat na zakończenie sezonu!

Hokejowy rezultat na zakończenie sezonu! [FOTO]

0

Aż siedem bramek zobaczyli kibice podczas kończącego sezon 2014/2015 na boiskach III-ligi dolnośląsko-lubuskiej meczu pomiędzy KP Brzeg Dolny a Polonią-Stal Świdnica. Górą w spotkaniu toczącym się w potwornym upale byli podopieczni Marcina Morawskiego, którzy zwyciężyli po istnej wymianie ciosów 4:3.

24

Do przerwy nic nie zanosiło takiego obrotu sprawy. Na pierwszą bramkę czekaliśmy bowiem do 37. minuty. W polu karnym dobrze znalazł się Patryk Chrapek, który zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów. W pierwszej próbie został zablokowany, ale jeszcze zdecydował się na uderzenie, które trącić zdołał jeszcze nasz kapitan Grzegorz Borowy wyprowadzając nas na prowadzenie. 6 minut później było już 2:0. Sędzia główny podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką obrońcy we własnym polu karnym, a z 11 mtrów nie pomylił się Wojciech Szuba.

Tuż po zmianie stron byliśmy blisko objęcia prowadzenia, ale po naszej kontrze rywali uratowała poprzeczka. Jak się okazało później, ta sytuacja zemściła się na biało-zielonych, którzy po dwóch skutecznych strzałach z dystansu remisowali z gospodarzami w 74. minucie już 2:2! To nie były ostatnie trafienia w tym spotkaniu, a radość miejscowych z remisu trwała bardzo krótko. Już w 77. minucie Jan Rytko zdecydował się na uderzenie z 25 metrów, piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do sieci obok rozpaczliwie interweniującego golkipera KP Brzeg Dolny. Przeciwnicy poderwali się jeszcze do ataku i w 86. minucie ponownie doprowadzili do remisu. Amin Stitou „wypluł” futbolówkę, a następnie faulował zdaniem sędziego jednego z zawodników gospodarzy. Arbiter w tej sytuacji dał się nabrać, co jednak nie zmiania faktu, że nasz były zawodnik Mateusz Szczur strzelił na 3:3. Ostatni cios zadali biało-zieloni! Rafał Luber znakomicie przedarł się lewą stroną boiska, zarał w pole karne, gdzie ostatnią bramkę w sezonie dla Polonii-Stali strzelił kapitan świdnickeij drużyny Grzegorz Borowy!

Teraz czekamy jeszcze na decyzję Wydziału Gier Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie nierozegranego meczu 32. kolejki: Lechia Dzierżoniów – Polonia-Stal Świdnica. Jeśli spotkanie zostanie zweryfikowane jako walkower na naszą korzyść to skończymy sezon na 6. pozycji wyprzedzając Foto-Higieną Gać i Ślęzę Wrocław. Drugą z opcji jest brak punktów przyznanych obu drużynom – wtedy kończymy rozgrywki na 8. lokacie.

KP Brzeg Dolny – Polonia-Stal Świdnica 3:4 (0:2)

Polonia-Stal: Stitou, Chrapek, Salamon, Pankowski, Sowa, Rytko, Kukla (90′ Gładysz), Tobiasz (65′ Jaros), Szuba (77′ Luber), Tarnov, Borowy (90′ Rosiak)

/MDvR, FOTO: Łukasz Kufner/