Strona główna 0_Slider Hit kolejki dla siatkarek Polonii!

Hit kolejki dla siatkarek Polonii! [FOTO]

0

W meczu na szczycie 17. kolejki spotkań II ligi, siatkarki Polonii Świdnica pokonały przed własną publicznością dotychczasowe liderki tabeli AZS Uniwersytet Opole. Podopieczne Marka Olczyka zgarnęły pełną pulę po wygranej 3:1!

Siatkówka 28.01.2016r (17)

Polonistki po raz drugi w tym sezonie okazały się lepsze od opolanek. Zwycięstwo za trzy punkty dało nam awans na pozycję liderek tabeli, ale należy jeszcze poczekać na wynik Olimpii Jawor, która walczy w Wodzisławiu Śląskim. Pierwszy set nie wróżył nic dobrego. Przyjezdne z Opola postawiły trudne warunki i wygrały pierwszą partię 25:17. W drugiej odsłonie mieliśmy jakby kopię inauguracyjnego seta, lecz w roli głównej wystąpiły świdniczanki. Miejscowe zwyciężyły do 18 doprowadzając do wyrównania. Kolejne partie były bardzo zacięte, a wynik oscylował wokół remisu. Na finiszu więcej zimnej krwi zachowały jednak nasze zawodniczki wygrywając 25:21 i 25:23, a w całym starciu 3:1.

MKS Polonia Świdnica – AZS Uniwersytet Opole 3:1 (17:25, 25:18, 2521, 25:23)

Polonia: Małodobra, Woźniak, Druciak, Gezella, Tomaszewska, Krusiewicz, Szymańska, Adamek, Dynowska, Jewiarz, Baran

/FOTO: Artur Ciachowski/