Gwiazdy sportu i świdniczanie okazali serce!

Gwiazdy sportu i świdniczanie okazali serce! [FOTO/VIDEO]

1
PODZIEL SIĘ

Gracjan ze Świdnicy, Antosia ze Szczawna-Zdroju oraz Gaja z Lubina – to bohaterowie piątej edycji Charytatywnego Halowego Turnieju Piłkarskiego organizowanego przez Fundację „Łączy nas Football”. Hala na osiedlu Zawiszów została dziś wypełniona po brzegi, na parkiecie oglądaliśmy znanych sportowców, dopisali też kibice, którzy pragnąc pomóc dzieciakom licytowali gadżety sportowe za niezwykle wysokie kwoty!

turniej-charytatywny-2016-85Na zdjęciu w środku Wiesław Żurek, prezes fundacji, która zorganizowała akcję.

Nie znamy jeszcze dokładnej kwoty, ale wydaje się, że zeszłoroczny rekord wynoszący (27.815 zł) może zostać wyraźnie pobity. Sprzedano kilkaset cegiełek w kwocie 10 zł każda, do tego do godziny 19.30 odbyło się kilka wyjątkowo zaciętych „bitew licytacyjnych”. Największą popularnością cieszyły się trykoty Piotra Zielińskiego, Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszykowskiego. Klubowa koszulka Zielińskiego z Napoli została wylicytowana za 3500 zł, a koszulka Piszczka z Borussii Dortmund za 3000 zł (nabył ją wicelider klasyfikacji strzelców polskiej ekstraklasy Marcin Robak z Lecha Poznań). Reprezentacyjny trykot Błaszczykowskiego znalazł nowego właściciela również za kwotę 3000 zł. Trzeba pamiętać, że organizatorzy na sam koniec zostawili licytacje m.in. reprezentacyjnych koszulek Kamila Glika i Roberta Lewandowskiego.

turniej-charytatywny-2016-52

W turnieju piłkarskim wzięło udział sześć zespołów: Polonia-Stal Świdnica, Górnik Wałbrzych, Zagłębie Lubin, Lech Poznań (oldboje), JAKO Fighter Team i reprezentacja Fundacji „Łączy nas Football”. W Świdnicy pojawili się dziś m.in. bracia Marcin i Michał Żewłakow, Marcin Robak, Błażej Augustyn, Paweł Sibik, Aleksander Ptak, Piotr Włodarczyk, Mariusz Cieśliński, Remigiusz Jezierski, a całe zawody poprowadził komentator nc+ Robert Skrzyński.

W poniedziałek więcej informacji – końcowe rezultaty turnieju piłkarskiego i dokładna kwota jaką udało się zebrać podczas dzisiejszej imprezy na leczenie Gracjana ze Świdnicy, Antosi ze Szczawna-Zdroju oraz Gai z Lubina.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/
Nagranie Mariusz Ordyniec

  • Wynalazca Diodak

    Już się martwiłem, że nie ma prezydentki, bo na konkurencyjnych portalach na zdjęciach jej nie ma, ale jednak na 32 zdjęciu jest, no przecież impreza bez jej lansu to jak Hamlet bez Hamleta!!! Jak szansonistka Madonna śpiewająca przebój „Material Girl” noszona przez tych fordanserów w teledysku, tutaj fordanserami są emeryci z SLD, ale oni mogą jej przez chore stawy i kręgosłupy nie podnieść jak tamci Madonnę.
    Jakieś rękawice bokserskie, prezydentka jak gangster Grucha opowiada nam, „że historii tych rękawic nigdy nie zrozumiecie!”, chyba tak, czyżby ex-radny bokser Wołosch przywiózł jej z podróży z zaprzyjaźnionego kraju z PRL-em z Korei Północnej gdzie wyciągnął je od jakiegoś chińskiego dysydenta będąc w drodze do Szanghaju, które rzekomo należały do Idi Amina Dady, który podobno chciał się pojedynkować z królową Elżbietą? Nie wiemy, ale kawiorowa lewica bawi się dobrzy na takich imprezach, nic z lokalnego SLD nie ma z prozy Żeromskiego, jest tylko arogancja, egoizm, bezmyślność i obciach.